• شنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-6714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش 40 درصدی مساعدت های دارویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تعداد مساعدت های دارویی برای بیماران خاص و صعب العلاج نیازمند در سال 97 نسبت به سال 96، چهل درصد افزایش یافته است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر فرجیان با اشاره به تشکیل ششصد و هفتاد فقره پرونده جدید برای بیماران خاص و صعب العلاج نیازمند در سال1397 افزود: در سال گذشته نزدیک به پنج هزار و نهصد نفر بیمار نیازمند مشمول با مراجعه به معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از مساعدت دارویی بهره مند شده اند .

وی مجموع ریالی مساعدت های دارویی انجام شده در سال گذشته را، بیش از نوزده میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: علیرغم محدود بودن میزان اعتبارات سازمانی تخصیص یافته جهت مساعدت دارویی و همچنین نوسانات قیمت دارو در سال قبل، خوشبختانه با مدیریت هزینه ها و منطقی کردن مساعدت های انجام شده در رابطه با داروهای خارجی، توانستیم سقف تعداد بیماران تحت پوشش خود را افزایش دهیم .

دکتر فرجیان تاکید کرد: مطابق دستورالعمل های وزارتی، مساعدت دارویی به داروهای خارجی که مشابه داخلی آنها وجود دارد، تعلق نمی گیرد .

معاون غذا و دارو دانشگاه در رابطه با ادامه روند ارائه مساعدت های دارویی در سال جاری نیز اظهار کرد: پیرو هماهنگی های صورت گرفته با سازمان غذا و دارو، ارائه مساعدت دارویی به بیماران خاص و صعب العلاج نیازمند تحت پوشش، مطابق شیوه نامه قبلی در سال 98 نیز همچنان ادامه خواهد یافت ولی تا زمان تخصیص اعتبارات سال 1398، قادر به تشکیل پرونده جدید نخواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: