• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-3084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز خرید تضمینی گندم در سیستان و بلوچستان

مدیر عامل شرکت غله سیستان و بلوچستان گفت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان سیستان و بلوچستان آغاز شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، گنجعلی افزود: برای خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان ، 11 مرکز خرید در شهرستان های مختلف این استان پیش بینی شده است .

مدیر عامل شرکت غله استان گفت: فصل خرید گندم در سیستان و بلوچستان،  امسال از اواسط فروردین از شهر پیشین شهرستان سرباز آغاز شد و در هفته آینده از شهرستان دلگان آغاز می شود .

گنجعلی افزود: به منظور رفاه حال کشاورزان، مراکز خرید این شرکت و مباشرین به امکانات لازم مجهز شده اند و آماده ارائه خدمات به کشاورزان هستند .

مدیرعامل شرکت غله با بیان این که قیمت تضمینی خرید هر کیلوگرم گندم ، امسال 1700 تومان اعلام شد، گفت: وجه خرید گندم به صورت مستقیم و 24 ساعت پس از تحویل گندم از طریق بانک کشاورزی به کشاورزان  پرداخت خواهد شد .

گنجعلی افزود: بر اساس گزارش سازمان جهاد کشاورزی استان پیش بینی شده است، محصول گندم امسال نسبت به پارسال بهتر و بیشتر باشد و بستگی به همت و تلاش کشاورزان دارد که چه میزان گندم مازاد بر نیاز خودشان را به مراکز خرید تحویل دهند.

معاون  بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز گفت: برداشت نخستین خوشه های طلایی گندم کشور با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب از مزارع پیشین شهرستان سرباز این استان آغاز شده است .

وی تاکید کرد بدلیل بارندگی برداشت گندم از اسفند ماه به فروردین ماه موکول شد .

دهمرده سطح زیر کشت گندم سال زراعی جاری سیستان و بلوچستان را ۳۲هزارو ۱۵۰ هکتار  عنوان کرد و افزود: پیش بینی می شود امسال از گندمزارهای این استان یکصدهزار تن محصول تولید و کشاورزان بیش از ۳۶هزار  تن گندم مازاد بر مصرف خود را تحویل سیلوها دهند .

وی ادامه داد:۱۵۰دستگاه کمباین مهاجر و بومی در برداشت گندم به کشاورزان سیستان و بلوچستان کمک خواهند کرد .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: امسال ۱۱مرکز خرید گندم شامل ۶مرکز توسط تعاون روستایی و پنج مرکز توسط غله و خدمات بازرگانی در استان پیش بینی شده است .

وی در ادامه گفت :امسال در برنامه است  ۳هزارتن  گندم بذری مورد نیاز فصل کشت سال آینده  را از کشاورزان استان خریداری کنیم .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان بیان کرد: هر ساله حدود ۸۰هزار هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان به کشت گندم اختصاص داشت که در سال زراعی ۹۸-۹۷به دلیل خشکسالی شدید کشت گندم در شمال این استان که بیشترین سطح را هر ساله به خود اختصاص می داد انجام نشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: