• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 981-2090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

برای رشد و تعالی استان از فرصت های در اختیار بهتر استفاده شود

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: برای رشد و تعالی استان از ظرفیتها، پتانسیل ها و فرصت های در اختیار باید بهتر استفاده شود .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام مصطفی محامی در سفر به شهرستان خاش و در نشست معتمدان، بزرگان و ریش سفیدان شهرستان خاش بیان کرد: در سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات ارزشمندی در حوزه های مختلف انجام شده ولی در مباحث اقتصادی و علمی و فرهنگی مشکلاتی وجود دارد .

وی اظهار کرد: فقر اقتصادی و فقر علمی و فرهنگی ریشه اصلی مشکلات در سیستان و بلوچستان است که برای رفع این معضلات لازم است اقشار مختلف مردم با دستگاهها و ارگانها و نهادها همکاری کنند .

حجت الاسلام محامی ادامه داد: در گام دوم انقلاب اسلامی باید همه اقشار جامعه و مسئولان بتوانند به رشد و توسعه و عمران و آبادانی کشور کمک کنند .

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان در ادامه با محکوم کردن تصمیم اخیر ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروههای تروریستی و قدردانی از محکومیت گسترده اقشار مختلف مردم و مسئولان استان و کشور و منطقه خاش این اقدام نابخردانه گفت: همه ملت بزرگ ایران پاسدار و تعلق خاطر به سپاه دارند .

حمیدالدین یوسفی فرماندار شهرستان خاش هم با برشمردن ظرفیت های مختلف این شهرستان در حوزه های مختلف بیان کرد: مردم و مسئولان در این شهرستان مرزی حامی و پاسدار ارزش های انقلاب اسلامی بوده و برای عظمت و عزت کشور تلاش می کنند .

شماری از بزرگان و معتمدان شهرستان خاش نیز ضمن اعلام حمایت از سپاه و آمادگی برای دفاع از ارزش ها و کمک به توسعه همه جانبه کشور، تاکید کردند: وفادار به اسلام و کشور و مجری فرامین رهبری هستند .

حجت الاسلام محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان همچنین در ادامه سفر خود به شهرستان خاش در محل حوزه علمیه مخزن العلوم حضور پیدا کرد و با مولوی محمدگل ریگی مدیر حوزه و کارکنان و مدرسان آن دیدار کرد .

حجت الاسلام محامی در این دیدار با ابلاغ سلام گرم مقام معظم رهبری به علما و مردم سیستان و بلوچستان گفت: سفارش و تاکید معظم له بر این است که در این استان همه اقشار جامعه با مجهز کردن خود به سلاح علم و آگاهی و بصیرت توطئه های دشممان را خنثی کنند و این امر با تلاش و مجاهدت علما و پاسخ دادن به شبهه های دشمنان و تلاش گسترده برای معرفی دین و کمک به توسعه و برقراری وحدت یکپارچه و استفاده درست از فرصت ها و امکانات مساجد و حوزه های علمیه میسر است .

مولوی یعقوب حسین بر رابط نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت و مولوی محمد گل ریگی مدیر حوزه مخزن العلوم اهل سنت خاش از خدمات و حمایت های مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی به حوزه دین و علم و توسعه و عمران و آبادانی در این منطقه تجلیل کردند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: