• سه شنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 981-2590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

حوزه های علمیه نماد وحدت و همدلی در جامعه اسلامی هستند

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: حوزه های علمیه به واسطه ترویج دین و اخلاق و معنویت و بصیرت افزایی نماد وحدت و همدلی در جامعه اسلامی به شمار می روند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام مصطفی محامی در دیدار با مدیر و کارکنان حوزه علمیه مدینه العلوم اهل سنت خاش بیان کرد: مراکز علمی و فرهنگی، حوزه های علمیه، مساجد و دانشگاهها و غیره ظرفیت های ارزشمند در جامعه اسلامی هستند که در عرصه های مختلف به توسعه، رشد و آبادانی جامعه کمک می کنند .

مولوی محمد عثمان قلندرزهی مدیر حوزه علمیه مدینه العلوم اهل سنت خاش هم از نگاه ویژه مقام معظم رهبری و مسئولان نظام به مردم منطقه و کمک به ارتقای شاخص های دینی و مذهبی قدردانی کرد .

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در دیدار با نخبگان و دانشگاهیان و فرهنگیان خاش هم اهمیت ترویج علم و توسعه فعالیت های علمی، فرهنگی، آموزشی را متذکر شد .

حجت الاسلام محامی افزود: سیستان و بلوچستان و منطقه خاش سرشار از استعداد و توانمندی و برخورداری از نیروی انسانی کارآمد بوده که با راهکار های درست و برنامه های کاربردی می توان به شکوفایی استعدادها و تربیت نیروهای خدمتگذار کمک کرد .

امام جمعه خاش و مدیران دانشگاههای آزاد، پیام نور، صنعت و معدن، مرکز آموزش سلامت و آموزش و پرورش خاش هم به بیان دیدگاهها و گزارش در حوزه عملکردی خود پرداختند .

علما پرچمدار بصیرت در جامعه هستند

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: علما به عنوان پرچمداران وحدت و یکپارچگی و بصیرت افزایی در جامعه عامل اصلی رونق بخشیدن به توسعه و رشد و آبادانی و محور اخلاق و معنویت هستند .

حجت الاسلام مصطفی محامی در نشست امامان جمعه و جماعت شیعه و سنی، مدیران و مدرسان حوزه های علمیه اهل سنت خاش افزود: در نظام مقدس جمهوری زمینه برای تقریب و حفظ وحدت و همگرایی و همبستگی ملی فراهم می باشد که علما با نقش افرینی های ارزشمند توانسته اند در سالهای انقلاب اسلامی به رفع مشکلات و آسیب ها کمک کنند .

وی اظهار داشت: در گام دوم انقلاب نیز حضور پرشور علما و نخبگان می تواند سبب ارتقای شاخص های خدمات در مباحث علمی، فرهنگی، آموزشی جامعه اسلامی بشود .

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در نشست علما و فعالان جماعت تبلیغ خاش تاکید کرد: مقام معظم رهبری نسبت به امورات استان اشراف کامل دارند و ایشان از سالهای دور تاکنون نگاهی ویژه به منطقه داشته و دارند و همواره به مسئولان نظام توصیه می کنند به سیستان و بلوچستان و مردم فهیم و نجیب آن توجه و از ظرفیت علما و ائمه جمعه و جماعات در جهت مقابله با تهدیدات شوم دشمنان بهره ببرند .

وی اظهار کرد: در نشست خصوصی با مقام معظم رهبری مسائل و مشکلات و ظرفیت ها را بیان کرده ایم که موضع ایشان خدمت شایسته به مردم و استفاده از توان نخبگان استان در جهت معرفی دین و اخلاق و معنویت و بیان حقیقت اسلام است .

حجت الاسلام غلامرضا دهقان امام جمعه خاش هم گفت: علما با بینش بالا و داشتن بصیرت به خوبی توانسته اند به جامعه آرامش را هدیه کنند .

مولوی محمد عثمان قلندرزهی امام جمعه مسجد جامع الخلیل اهل سنت خاش هم با عرض خیر مقدم محضر نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت بلوچستان بیان کرد: علما و مردم شیعه و سنی در این استان با آغوش مهر و محبت پذیرای خادمان دین و بندگان پروردگار متعال هستند .

وی اظهار کرد: رعایت حقوق خداوند و حقوق مردم سبب کامیابی امت اسلام و جامعه بشری در دنیا و آخرت می شود .

مولوی قلندرزهی با تاکید بر شکر گذاری نعمت های الهی ادامه داد: ظاهر و باطن، فعل و عمل، رفتار و گفتار امت اسلام باید مطابق با توحید الله و قرآن و سنت نبوی باشد و فرد مومن و مسلمان باید با دعا و نیایش از الله متعال به عنوان خالق و مالک خزانه های آسمانی و زمینی خواسته های خود را مطالبه کند زیرا ملک و عزت را الله می بخشد .

حمیدالدین یوسفی فرماندار خاش نیز گفت: علما امنیت ساز و گره گشا در امور دشوار هستند که در شرایط بحرانی و حساس توانسته اند نقش آفرینی کنند .

وی از علما خواست در مباحث آگاه سازی جوانان از خطرات ازدواج های فامیلی و کاهش معضلات اجتماعی ورود پیدا کنند .

شماری از علمای اهل سنت خاش هم به بیان دیدگاههای خود پرداختند .

همچنین نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در سفر دو روزه خود به شهرستان خاش از کارخانه سیمان این شهرستان نیز بازدید کرد و گفت: شرکت سیمان خاش به عنوان یک ظرفیت برجسته صنایع و معادن شاخص ترین واحد تولیدی و صنعتی در سیستان و بلوچستان است .

حجت الاسلام مصطفی محامی در بازدید از بخشهای مختلف شرکت سیمان خاش بیان کرد: تولید سالانه 1 میلیون تن سیمان و 780 هزار تن کلینکر در این واحد تولیدی و صنعتی سبب شده که بخش بزرگی از نیازهای مردم استان و کشور تامین شده است .

وی اظهار داشت: توجه به شاخص های رونق تولید و اشتغال باید در اولویت کاری مسئولان مقرار گیرد تا سرمایه گذاران و فعالان صنایع و معادن بتوانند در این عرصه موفق ظاهر شوند .

حجت الاسلام محامی ادامه داد: برای تحقق شعار سال همکاری و مشارکت اقشار مختلف جامعه و حمایت مسئولان لازم است .

عبدالرحمان یارمحمدزهی رئیس شرکت سیمان خاش نیز گزارشی از عملکرد این واحد تولیدی و صنعتی در حوزه های مختلف ارائه داد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: