• چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-9314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تداوم مبارزه با ملخ صحرایی مهاجر در سیستان وبلوچستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون یازده هزارو ۶۱۰ از مراتع شهرستان های کنارک، چابهار، قصرقند و نیکشهر علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکترغلام حیدر زورقی اظهار کرد: با توجه به آخرین گزارش ارسالی از سازمان خواروبار کشاورزی(فائو) مبنی بر هجوم دسته های ملخ از شبه جزیره عربستان به استان های جنوبی کشور از جمله سیستان و بلوچستان بمنظور ردیابی و دیده بانی ومبارزه با این آفت خطرناک ۲۷ اکیپ دیده بانی، ۷ اکیپ خودرویی مبارزه ویک هواپیمای سم پاشی برای مبارزه با ملخ صحرایی توسط سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان پیش بینی و کار مبارزه را از ۱۳ اسفند ماه سال گذشته در شهرستان کنارک آغاز نمودند .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی تصریح کرد علیرغم پیگیری مکرر تأمین  اعتبار جهت مبارزه با ملخ صحرایی صورت نگرفته است .

زورقی افزود: دسته های پر تراکم این ملخ ها هر نوع سرسبزی اعم از علوفه، غلات، صیفی جات و حتی علف های هرز را که در مسیر خود ببینند مورد هجوم قرار داده و از بین می برند .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان هشدار داد با توجه به بارندگی های فروردین، افزایش رطوبت و درجه حرارت گفت: شرایط مناسبی برای خروج پوره ملخ صحرایی وهجوم دستجات بزرگ ملخ از شبه جزیره عربستان به استان که خسارات هنگفتی به بخش کشاورزی وارد خواهند فراهم شده است .

دکتر غلام حیدر زورقی بمنظور مبارزه بهنگام با ملخ صحرایی مهاجر خواستار احداث باندهای پروازی بیشتر جهت هواپیمای سمپاش در مجاورت با استان هرمزگان و محدوده جازموریان و تخیصیص اعتبار لازم جهت تداوم مبارزه با این آفت خطرناک شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: