• پنجشنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 981-3090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شرایط عادی ورود سیلاب به دشت سیستان

فرماندار هیرمند گفت: افزایش حجم ورودی آب به سمت دشت سیستان تا کنون به صورت تدریجی بوده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان ، پیری افزود: در روزهای گذشته میزان ورودی آب به صورت تدریجی افزایش یافته است که افزایش تدریجی مشکلی را برای منطقه ایجاد نخواهد کرد .

پیری گفت: البته خبرها حاکی از احتمال افزایش زیاد حجم آب به سمت منطقه است .

فرماندار شهرستان هیرمند گفت:سه ورودی آب در این  شهرستان وجود دارد که رودخانه شیردل، کانال یک و نهر گلمیر هستند که هر سه ورودی سد کنترلی  دارند و می شود سیلاب را مهار کرد تا خساراتی به مردم وارد نشود .

وی افزود: تمامی تمهیدات لازم برای کنترل و مهار سیلاب  و هدایت به سمت تالاب هامون در نظر گرفته شده است و در حال حاضر تمامی ماشین آلات راه سازی در محل های آسیب پذیر در حال استحکام بخشی به دایک های اطراف رودخانه ها هستند .

پیری گفت: آب در تمامی رودخانه ها و کانال های سطح شهرستان هیرمند جریان دارد و مردم هم به کار کشاورزی خود مشغول اند و از این سیلاب بهره مند شده اند .

فرماندار زهک هم گفت: در حال حاضر آب ورودی به سمت کانال ها و نهرهای این شهرستان جاری است و در ادامه به سمت دریاچه هامون می رود .

اربابی افزود: هم اکنون هیچ مشکلی در این رابطه وجود ندارد .

وی در عین حال از احتمال افزایش حجم سیلاب به منطقه خبر داد و گفت: تمامی تمهیدات لازم  برای جلوگیری از بروز مشکلات اندیشیده شده است .

مدير کل مديريت بحران استان هم گفت: در رابطه با سيلاب هاي ناشي از بارندگي هاي اخير با مشکل جدي مواجه نشده ايم .

پیش بینی ها حاکی از افزایش بسیار زیاد حجم سیلاب به سمت دشت سیستان است و حتی گفته می شود احتمال این که بستر رودخانه ها و کانال ها توان هدایت این حجم آب را نداشته باشد ، وجود دارد.

بنابه پيش بينی هواشناسی، با شدت گرفتن بارندگی‌ها در افغانستان، احتمال جاري شدن سيلاب در شهرهای شمالي استان سیستان وبلوچستان بيشتر می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: