• سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 982-285-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی وزیر کشور:

مدیران دستگاههای اجرایی زمینه مشارکت بالای مردم را در انتخابات امسال رقم بزنند

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: رضایتمندی مردم از مدیران و دستگاههای مختلف اجرایی سبب افزایش مشارکت آنان در انتخابات می شود که این امر باید همواره مورد توجه مسئولان باشد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، جمال عرف دوشنبه شب در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان افزود: حضور مردم در انتخابات آینده علاوه بر خنثی کردن توطئه های دشمنان نقش مهمی در استحکام نظام اسلامی دارد.

وی بیان کرد: مدیران دستگاههای مختلف اجرایی با ایجاد زمینه های رضایتمندی مردم مشارکت بالایی را در انتخابات امسال رقم بزنند .

عرف گفت: ایجاد زمینه های مشارکت بالای مردم در انتخابات امسال مجلس شورای اسلامی در اولویت است .

معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد: خروجی انتخابات با برخورداری از این ارکان مهم، مجلسی کارآمد و متشکل از عناصر تراز انقلاب می شود .

وی گفت: ما به عنوان مدیران سیاسی کشور باید بستری را فراهم کنیم که کنشگران سیاسی در یک بستر امن کنشهای سیاسی، اجتماعی و غیره خود را انجام دهند .

معاون سیاسی وزیر کشور انسجام، همبستگی و انتخابات را از مسائل مهم کشور ذکر کرد و اظهار داشت: مسئولان دست اندکار حوزه برگزاری انتخابات باید با مدنظر قرار دادن قوانین و مقررات کار خود را به درستی انجام دهند تا در این عرصه مهم هیچ ابهامی ایجاد نشود .

وی افزایش تعاملات با شورای نگهبان را از جمله برنامه های مهم معاونت سیاسی وزارت کشور عنوان کرد .

عرف از کادر سازی حوزه سیاسی وزارت کشور خبر داد و افزود: به منظور تامین و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز حوزه سیاسی طرح کادر سازی این حوزه برای نخستین بار در سیستان و بلوچستان اجرایی خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: بسیاری از شاخص های نا امنی در این استان کاهش یافته است .

احمد علی موهبتی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت های بیشماری در حوزه های مختلف است که باید از این ظرفیت ها در جهت رونق تولید و اشتغالزایی بهره گرفت .

وی با اشاره به بارندگی های اسفند ماه پارسال در سیستان و بلوچستان گفت: این بارندگی ها با وجود خسارت های وارده بسیار امیدوارکننده بود .

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی های اخیر در این استان بارقه امیدی را در دل کشاورزان و مردم منطقه ایجاد کرده است .

وی بیان کرد: تا پیش از این بارندگی ها بیش از هزار روستای سیستان و بلوچستان با تانکر آبرسانی سیار می شدند .

موهبتی تصریح کرد: همچنین بر اثر این بارندگی ها آب بسیار خوبی در پشت سدهای این استان ذخیره شده است .

وی بیان کرد: تالاب جازموریان پس از سالها خشکسالی بر اثر این بارندگی ها آبگیری شد .

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به سیلاب غیر قابل کنترل کشور افغانستان به شمال این استان گفت: ورود آب به رودخانه های سیستان پس از سالها خشکسالی امید را در دل مردم این دیار روشن کرده است .

وی بیان کرد: با توجه به حجم بالای سیلاب بخشی از دایک کانال نیاتک شهرستان هیرمند تخریب و آب وارد برخی از روستاهای منطقه شده است .

موهبتی تصریح کرد: تمام نیروهای امدادی در هیرمند در تلاش هستند تا مانع از ورود آب به روستاهای این شهرستان شوند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: