• پنجشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برداشت انبه در چابهار

مدیر جهاد  کشاورزی شهرستان چابهار گفت: کاربرداشت انبه از سطح  ۱۰۰ هکتار باغات کشاورزی شهرستان چابهار آغازشد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، نورالدین میرلاشاری بااشاره به اینکه شهرستان چابهار با داشتن شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب با برخورداری از اقلیمی مستعد وطبیعی ، شرایط مناسبی را برای پرورش انواع میوه های گرمسیری ، نیمه گرمسیری و تولید محصولات زراعی خارج از فصل دارا می باشد افزود: ازمجموع سطح زیرکشت محصولات باغی ۲۷۰ هکتار به کشت انبه اختصاص دارد که از این سطح ۱۵۰ هکتار را نهال و ۱۰۰ هکتار را درختان بارور با تولید ۹۰۰ تن محصول با تعداد ۴۰۰ نفربهره بردار تشکیل می دهد .

وی گفت: سطح زیرکشت این محصول نسبت به سال زراعی گذشته با توجه به توزیع تعداد پنج هزار اصله نهال پیوندی بصورت یارانه دار به  کشاورزان، ۵۰ هکتار افزایش یافته است.

میرلاشاری افزود: از آنجائیکه میوه درخت انبه جهت مصارف فرآوری ترشی مورد استفاده قرار می گیرد به همین منظور آنرا دراین زمان سبز برداشت می نمایند که درکارگاههای سنتی خانگی شهرستانهای متقاضی جنوب استان و به خارج از استان ((استان هرمزگان )) جهت ترشی سازی ارسال می شود.

مدیر جهاد  کشاورزی شهرستان چابهار گفت: برداشت این محصول تا اواخر خرداد ماه ادامه خواهد داشت .

میرلاشاری اذعان کرد: سطح زیر کشت محصولات زراعی و باغی شهرستان بالغ بر ۱۶۳۰۵ هکتار با تولید سالیانه ۲۰۰ هزار تن در سال می باشد که از این سطح  ۳۰۰۵ هکتار را محصولات باغی  با ۲۰۹ هزار تن تولید و ۱۳۳۰۰ هکتار را محصولات زراعی با تولید ۱۸۰ هزار تن تشکیل میدهد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: