• یکشنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-2084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد:

آبگیری کانون‌های ریزگرد تالاب هامون

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با اقداماتی که از ماهها قبل انجام شده است، اکثر کانون های ریزگرد دریاچه و تالاب هامون آبیاری شده و کشور همسایه نیز در راستای آبگیری کانون های گرد و غبار تالاب همکاری لازم را داشته است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ احمدعلی موهبتی در حاشیه بازدید از مناطق مختلف سیستان افزود: با توجه به بارندگی های اخیر و افزایش حجم آورد رودخانه هیرمند از طریق فراه رود، تا کنون حدود ۳۵ درصد تالاب هامون آبگیری شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان ضمن اعلام آمادگی برای کمک به سیل زدگان کشور همسایه، گفت: براساس آموزه های دینی به اصل "اول همسایه، سپس خانه" اعتقاد داریم و علاقمندیم در صورت نیاز به سیل زدگان کشور همسایه نیز کمک رسانی کنیم .

وی گفت: همراهی و همدلی خوبی در دو سوی مرز وجود دارد و قطعا مردم سیستان نیز همانگونه که تاکنون به هم نوعانشان در کشور همسایه توجه داشته اند از این به بعد هم این رویه را ادامه خواهند داد .

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خاطرنشان کرد: در جریان سیلاب اخیر همه اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و شهرستان های پنجگانه سیستان با روحیه جهادی و انقلابی پای کار بودند .

موهبتی ادامه داد: در بعضی روزها حتی  تا ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات بخش دولتی و خصوصی بمنظور آمادگی و جلوگیری از خسارات احتمالی مشغول به کار بودند .

وی اضافه کرد: دستگاه‌های متولی و مجموعه اعضای ستاد بحران اقدامات خوبی انجام دادند و هم دستگاه‌های اجرایی و هم دستگاه‌های امنیتی و انتظامی استان با ستاد مدیریت بحران کاملا هماهنگ بودند .

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: معاون هماهنگی امور عمرانی به اتفاق مدیر کل مدیریت بحران استانداری بیش از ۵ روز بطور شبانروزی در منطقه سیستان حضور مستمر داشتند .

وی افزود: همچنین تمامی فرمانداران، بخشداران، دهیاران، شوراها، معتمدین و خود مردم محلی با نصب چادر و حضور در محل و با همکاری و همیاری همدیگر پای کار بودند .

موهبتی بیان کرد: امروز نیز از مسئولین کشوری دعوت کردیم تا با حضور در این محل، هم برای اجرای پروژه های کنترلی و هم تامین اعتبار لازم از نقاط مختلف سیستان بازدید کنند که امیدواریم در جلسه جمع بندی بعداز ظهر امروز که در استانداری برگزار می شود، تصمیمات خوبی اتخاذ شود .

نماینده عالی دولت در استان گفت: مقام معظم رهبری و دولت توجه جدی به منطقه سیستان دارند .

وی افزود: دستگاه‌های متولی نیز اقدامات لازم را انجام می دهند تا ضمن کنترل و بهره گیری کامل از آب ورودی، مردم آسیب دیده از سیل نیز هرچه زودتر به منازلشان برگردند که امیدواریم ظرف این هفته ثبات لازم به وجود آید .

استاندار ادامه داد: باید اصلاح هندسی مسیرهای رودخانه انجام و نقاط آسیب پذیر شناسایی شود ضمن اینکه تحکیم بنای رودخانه ها و رفع تصرف از تمام رودخانه های استان نیز ضرورت دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: