• یکشنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-2384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ایجاد بیش از ۴ هزار شغل برای مددجویان سیستان و بلوچستان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: سال‌گذشته چهار هزار و ۵۰۱ طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت استان سیستان و بلوچستان از محل منابع اعتبارات قرض الحسنه بانک‌ها، صندوق امداد ولایت، تسهیلات روستایی و تسهیلات هم افزایی با بانک مهر ایجاد شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، رمضان پودینه افزود: سال گذشته چهار هزار و ۵۰۱ طرح اشتغال با اعتبار ۷۹ میلیارد تومان در قالب مشاغل خانگی، با سقف تسهیلات پنج میلیون تومان و خوداشتغالی تا سقف وام قر‌ض الحسنه ۵۰ میلیون تومان اجرا شده است .

وی افزود: طرح های اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) برای توانمندسازی افراد تحت حمایت از محل منابع اعتبارات قرض الحسنه بانک‌ها، صندوق امداد ولایت، تسهیلات روستایی و تسهیلات هم افزایی با بانک مهر اجرا شده است .

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: از مجموع این طرح ها ۳۲۵ طرح کشاورزی با اعتبار هفت میلیارد و ۱۰ میلیون تومان، هزار و ۷۴۸ طرح دامپروری با هزینه کرد ۳۷ میلیارد تومان، هزار و ۸۷۸ طرح خدمات معادل ۳۳ میلیارد تومان، ۳۱۴ طرح خدمات به میزان سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و شش طرح شیلات با اعتبار ۱۹ میلیون تومان است .

پودینه یادآور شد: در این مدت ۴۸ هزار و ۵۳۵ نوبت سرکشی و نظارت از طرح‌ها توسط کارشناسان فنی اشتغال کمیته امداد امام (ره) در تمام شهرستان های این استان و کارشناسان دفتر استان و دفتر مرکزی این نهاد انجام شده است .

وی اعلام کرد: نظارت‌های مستمر توسط کارشناسان حوزه اشتغال و خودکفایی این نهاد باعث شده طرح‌های اشتغال‌زایی که توسط این نهاد اجرا می شود از پایداری خوبی برخوردار بوده و کمترین میزان انحراف را دارد .

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون شش هزار و ۷۰۲ نفر آموزش های مقدماتی، مهارتی و پایدارسازی طرح‌ها را در مرحله قبل از اشتغال و یا در حین آن فراگرفته اند .

پودینه افزود: این آموزش‌ها با همکاری سایر سازمان‌های ذی‌ربط در قالب برگزاری دوره‌های آموزشی یک الی چند روزه و آموزش های چهره به چهره قبل و بعد از اشتغال افراد برگزار می شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: