• سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده سراوان در مجلس بیان کرد؛

ضرورت ایجاد بندهای خاکی برای مهار سیلاب ها

نماینده سراوان در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه زیرساخت ها و ایجاد بندهای خاکی از سوی وزارت نیرو برای مهار سیلاب ها و جلوگیری از تخریب مرازع و روستاها ضروری است.

عبدالباسط درازهی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: خدا را شاکریم که نعمت باران در منطقه سیستان و بلوچستان نازل شد و این استان را تا حدود زیادی توانست از معضل خشکسالی نجات دهد.

وی بیان کرد: در بارندگی های اخیر شاهد اتفاقات خوشایند و ناخوشایندی در استان بودیم که بیشتر از همه ما بحث موضوع خوشایند بودن بارندگی ها، پرآبی رودخانه ها و قنات ها را مورد توجه قرار داده ایم.

درازهی تصریح کرد: با توجه به برخی بی تدبیری های که داشتیم سیلاب ناشی از این بارندگی ها در برخی جاها با شدت کم و برخی جاها نیز با شدت زیاد خساراتی را به مردم و زیرساخت های استان وارد کرد.

نماینده سراوان در ادامه گفت: در حوزه انتخابیه بنده خساراتی را نیز شاهد بودیم که آن نیز ناشی از تخریب سیل بندها و بندهای خاکی بود که بر اثر این بارندگی ها از بین رفته بود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه زیرساخت های وزارت نیرو و آب روستایی در منطقه مشکلاتی را داریم که با توجه به نزدیکی فصل گرما از مسئولین وزارت نیرو خواستار رفع مشکلات آبی منطقه هستیم.

وی گفت: خوشبختانه شرکت آب و فاضلاب روستایی استان برای تامین آب روستاها تلاش های زیادی را انجام داده است و توانستیم بحران بی آبی برخی از روستاها را تا حدود زیادی برطرف کنیم.

این مسئول در ادامه گفت: باید از سوی وزارت نیرو تدابیری اندیشیده شود تا سیل بندها و بندهای خاکی که در سه منطقه ناهوک، کلات و جالق که بیشترین بحران آبی را دارند پیگیری و در اولویت قرار گیرد.

وی بیان کرد: همچنین در بحث برخورد با حفر چاه های غیرمجاز در منطقه نیز اقدامات خوبی شده که این نیز جای تقدیر و تشکر را دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: