• سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-1090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار:

90 درصد افراد بی شناسنامه دلگان شناسنامه دار شدند

فرماندار شهرستان دلگان گفت: 90 درصد افراد بی شناسنامه این شهرستان شناسنامه دار شدند .

شجاعی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: يکي از اقدامات موثر ثبت احوال سیستان و بلوچستان، شناسايي افراد فاقد شناسنامه و تعيين هويت آنان براي دادن شناسنامه و بهره مندي آنان از خدمات اجتماعي است.

فرماندار دلگان پس از اعطای شناسنامه به فاقدین سجل، ادارات آموزش و پرورش، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی شهرستان را مکلف کرد تا وضعیت آموزشی و معیشتی این خانواده ها را بررسی و گزارش کنند .

جهانگیری رییس اداره ثبت احوال شهرستان دلگان نیز گفت: در دهه های گذشته به دلایلی همچون نبود نمایندگی ثبت احوال در محل، دوری از مرکز شهرستان و نبود راه ارتباطی مناسب ، بی‌سوادی و نا آگاهی از مزایای شناسنامه ، زایمان در منزل یا بیابان ، کمبود درآمد و آشنا نبودن با قوانین و مقررات این افراد موفق به دریافت شناسنامه نشده اند .

وی با اشاره به اینکه این افراد از اولین خدمات و حقوق اولیه خود مانند دفترچه بیمه سلامت ، تحصیل و حضور در فعالیت های سیاسی و اجتماعی محروم بوده اند افزود: بیشتر این افراد بعلت شرایط شغلی ساربانی و شبانی در مناطق دور دست زندگی می کردند که با اجرای طرح سیار ثبت احوال شناسایی و برای آنان پرونده تشکیل و سپس در فروردین ماه سال جاری برای آنان شناسنامه صادر شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: