• چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-1190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دادستان زاهدان:

سیستان نتوانسته از منافع مرز استفاده کند

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان بااشاره به همیاری و همکاری مردم سیستان در سیل اخیر و قدردانی از آنها بابت همکاری صمیمانه با مسئولان گفت: یقینا اگر حشر و همکاری مردم نمی بود باید شاهد خسارتهای زیادی می بودیم ولی یاری مردم منجر شد تا خسارتها کمتر و یا به حداقل برسد .

به گزارش ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان موحدی راد که در جلسه شورای اداری زابل که باحضور دادستان کل کشور برگزار شد سخن میگفت، اظهار کرد: سیستان دارای مرزی مشترک با افغانستان است اما متاسفانه تاکنون نتوانسته ازمنافع مرز استفاده کند درحالیکه قبلا مردم پارچه ولوازم و... می آوردند و گذران زندگی می کردند اما با انسداد مرزما شاهد فقر و بیکاری درحوزه سیستان هستیم .

وی ادامه داد: تقریبا بیشترین نرخ بیکاری در سیستان است و در طی ۶ سال آماری که ازمرکز جرم شناسی گرفته شده کمترین آمار جرم و جنایت درحوزه سیستان بوده و علی رغم فقر، مردم بامتانت و با شخصیت و باغیرت هستند و پایه و اساس دیانت باعث شده تا شاهد کمترین جرم و جنایت در این منطقه باشد .

وی اضافه کرد: مردم در منطقه سیستان به امیدی وام برای احداث مرغداری و...، گرفته اند ولی خشکسالی ها باعث شده تا این فضاها به مخروبه تبدیل شوند اما بانکها برخلاف شرع رفتارکرده و سودهای مرکب از تولیدکنندگان و صنعت گران می گیرند درحالیکه ما اجازه ندادیم بخاطر وام هیچ واحد صنعتی و تولیدی پلمپ شود .

وی از دادستان کل کشور خواست تا درشورای پول و اعتبار درحوزه بانکها با توجه ویژه به منطقه، تحولی ایجاد شود تا مشکلات مردم برطرف شود .

دادستان زاهدان ادامه داد: مردم سیستان مرزداری می کنند و بهترین امنیت را باوجود طوفانهای ۱۲۰ روزه و دمای بالای هوا فراهم کرده اند می طلبد دولت تا نگاه ویژه ای به حوزه سیستان داشته باشد .

موحدی راد افزود: بیش از ۲۰ سال است که خشکسالی در منطقه سیستان وجود دارد و خشکسالی ها و عدم نزولات جوی باعث شده تا مردم که بهترین دامدارای و کشاورزی را داشته اند،اکنون اقدام به مهاجرت کنند و در واقع مردمی که به آقایی زندگی میکرده اند اکنون باید به شغل های کاذب روی بیاورند که نیازاست توجه ویژه ای به این مورد شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: