• چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-4714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید رئیس قوه قضاییه بر رفع مشکلات فعالان دستگاه قضایی

رئیس قوه قضاییه بر رفع مشکلات فعالان دستگاه قضایی تاکید کرد و افزود: استانهایی نظیر سیستان و بلوچستان در اولویت بهبود وضعیت قرار دارند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در نشست با قضات و کارکنان دستگاه قضایی سیستان و بلوچستان که در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد، افزود: از آنجایی که حفظ کرامت قاضی و کارکنان قضایی یک ضرورت است وظیفه داریم عزت این قشر حفظ شود.

وی بیان کرد: کاهش ورودی پرونده و جلوگیری از به تاخیر افتادن رسیدگی به پرونده ها در اولویت دستگاه قضا قرار دارد .

رئیسی تاکید کرد: تعویق در رسیدگی به پرونده های قضایی به هیچ عنوان قابل قبول نیست .

وی شغل قضا را از مشکل ترین مشاغل معرفی کرد و افزود: قاضی باید از نظر روحی و روانی در شرایط مطلوبی قرار داشته باشد و در این زمینه رفع مشکلات آنان مورد توجه دستگاه قضایی است .

وی بر بومی سازی قضات تاکید کرد و افزود: شرط موفقیت در کار قضاوت برخورداری از روحیه انقلابی است .

آیت الله رئیسی از برگزاری کرسی های آزاد اندیشی برای بهره گیری از نقطه نظرات مطلوب در حوزه قضایی توسط مجموعه دستگاه قضا و عموم مردم استقبال کرد و اظهار داشت: بهره گیری از پیشنهادات مطلوب در زمینه اصلاح قوانین و روش ها برای دستگاه قضا بسیار ارزشمند است .

وی گفت: با اختصاص اعتبارات بیشتر دولتی به دستگاه قضا می توان به رفع مشکلات این حوزه کمک کرد .

رئیس قوه قضاییه تقوا و علم را 2 اصل اساسی در دستگاه قضا عنوان کرد و گفت: راه تشخیص حق از باطل ملکه فرقان است .

وی دانش افزایی و تقوای الهی را از نیازهای حوزه داوری و قضاوت برشمرد و افزود: قاضی نباید به آنچه در دوره دانشگاه و کارآموزی کسب کرده بسنده کند بلکه همواره باید در صدد ارتقا دانش قضایی و به روز کردن خود و دانش افزایی باشد .

آیت الله رئیسی گفت: سیستان و بلوچستان در مدار توسعه قرار گرفته است که با هماهنگی و همکاری دستگاهها این قطار توسعه سریعتر در مسیر خود حرکت خواهد کرد .

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: سال گذشته 193 هزار و 646 پرونده وارد دادگستری این استان شد که 97 درصد این پرونده ها برابر با 188 هزار پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت .

حجت السلام ابراهیم حمیدی افزود: پرونده های ورودی به دادگاه های سیستان و بلوچستان در این مدت نسبت به سال 96 تنها یک درصد افزایش داشته است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: