• پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-5514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جشنواره استانی قدردانی از کارگران نمونه سیستان و بلوچستان برگزار شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت هفته کار و کارگر، سی امین جشنواره استانی قدردانی از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه در زاهدان برگزار شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: این جشنواره هر سال به منظور ترويج و تقويت فرهنگ كار و تلاش و پيروي از منويات مقام معظم رهبري مبني بر تقويت خود باوري ، روحيه كار جمعي ، ابتكار و اهتمام به ارتقاي كيفيت توليد و شناسايي كارگران مبتكر و خلاق در سه سطح درون کارگاهی، شهرستانی و استانی برگزار می شود .

وی افزود: فرایند ثبت نام در سی امین جشنواره امتنان از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه سیستان و بلوچستان در مهر و آبان ماه سال گذشته از طریق سامانه اینترنتی جشنواره انجام شد که طی آن 814 نفر در مرحله مقدماتي ثبت نام كردند که پس از تشكيل هيات داوري نسبت به ارزيابي و انتخاب نهايي طرح ها اقدام شد و در نهايت در مرحله استاني 11 طرح در قالب 17 نفركه شامل  4 نفر كارگر نمونه ، 9 نفر در سه گروه كار و 4 واحد نمونه در بخش ها ي،كشاورزي ،صنعت و خدمات انتخاب و از آنها تجلیل شد .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به ارزیابی صورت گرفته، میزان مشارکت جامعه هدف در این جشنواره نسبت به جشنواره بیست و نهم، رشد 60 درصدی داشته است .

جهاندیده همچنین با شاره به دستاوردهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در سال 97 در خصوص صیانت از نیروی کار افزود: كاهش 65 درصدي حوادث ناشي از كار منجر به فوت در سال 1397 و 35 درصدي در حوادث ناشي از كار در كارهاي ساختماني از دستاوردهای ارزشمند حوزه بازرسي كار  این اداره کل بود به گونه اي كه ضريب شيوع حوادث ناشي از آن در استان ما نسبت به كشور 87 درصد كمتر است .

وی از مهمترين دلايل تحقق این دستاوردها را مشاركت و هم افزايي شركاي اجتماعي كار در برنامه هاي حوزه بازرسي كار و برگزاري بيش از 92 هزار نفر ساعت دوره هاي آموزشي عمومي و تخصصي مرتبط با ايمني و بهداشت كار ويژه كارگران وكارفرمايان در سال گذشته بیان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: