• شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-3284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عطر گل و گلاب در سیاه جنگل

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میرجاوه گفت:  این شهرستان بدلیل تنوع اب و هوایی مستعد تولید انواع گل و گیاهان دارویی است به همین منظور و در راستای تغییر الگوی کشت و با توجه به شرایط خشکسالی و کم ابی منطقه، طرح کشت گل محمدی کشت بافتی پایه نسترن بصورت پایلوت در سال ۹۵ در  سطح دو هزار مترمربع در مناطق کوهپایه ای دامنه تفتان در روستای سیاه جنگل که اراضی ان قابلیت کشت گیاهان دیگر را نداشتند انجام شد که خوشبختانه با استقبال خوبی از طرف بهره برداران مواجه شدیم.

کهرازهی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: طی سال ۹۷-۹۶ یک هکتار افزایش سطح داشتیم و امسال نیز با کمک مدیریت باغبانی سازمان جهادکشاورزی افزایش ۳ هکتاری را در دستور کار داریم .

وی پیش بینی کرد که از این سطح از هر هکتار ۵۰۰ کیلوگرم محصول بصورت گل تازه برداشت شده که از این مقدار ۱۵۰۰ لیتر گلاب استحصال می شود .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میرجاوه دلیل توسعه کاشت این گیاه دارویی را، نیاز آبی کم این گیاه،مقاومت به افات و بیماریها و شرایط نامساعد محیطی و ایجاد اشتغال برای بانوان منطقه در امر برداشت و گلابگیری عنوان کرد .

وی گفت: هم اکنون هر یک و نیم لیتر گلاب استحصال شده از گل های این مزارع، 50هزار تومان در شهرستان میرجاوه و دیگر مناطق به فروش می رسد .

مدیر جهاد کشاورزی میرجاوه گفت: پیش بینی می شود در مجموع 1500لیتر گلاب از مزارع گل محمدی سیاه جنگل به دست آید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: