• شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-3384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

خرید بیش از ۳۵۰۰ تن گندم از کشاورزان سیستان وبلوچستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت؛ از ابتدای فصل برداشت گندم در استان تاکنون کار برداشت گندم در سطح ۲ هزار هکتار از گندمزارهای شهرستان های ایرانشهر، دلگان، سرباز و چابهار به اتمام رسیده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر غلام حیدر زورقی افزود: همزمان با برداشت گندم ۱۱ مرکز خرید گندم در استان راه اندازی شده و تاکنون بیش از ۳ هزار و پانصدتن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان خریداری و به سیلوها حمل کرده اند .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی تصریح کرد: از کل گندم خریداری شده ۵۰۰ تن گندم بذری است که توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان برای کشت در سال زراعی ۹۹-۹۸ با قیمت حدود ۲ هزار تومان از کشاورزان استان خریداری کرده و این روند تا تأمین بذر مورد نیازاستان  ادامه دارد .

زورقی ارزش گندم های خریداری شده را بیش از ۶۱ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: مطالبات گندم کاران بر اساس میزان گندم تحویلی حداکثر تا ۴۸ پس از تحویل گندم از طریق بانک کشاورزي به حساب شخصی کشاورزان واریز می‌شود .

وی گفت: خرید گندم از کشاورزانی که در سامانه جامع پهنه بندی ومدیریت داده های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی ثبت مشخصات کرده باشند ملاک عمل خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: