• شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-3484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

به دلیل نبود بازار فروش محصولات, مردم روستاها بی انگیزه شده اند

استاندار سیستان و بلوچستان در آیین کلنگ زنی و افتتاح طرح کارآفرینی کشت گاه خورشیدی ارگانیا( روستای حاجی آباد زاهدان) که با حضور اعضای دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران ,در دست اندرکاران طرح و برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد گفت: هدف از افتتاح این پروژه ارائه یک الگوی مبتنی بر صنایع زیستی و ارگانیک است و از آنجایی که بخش عمده‌ای از جمعیت استان نیاز به الگو برداری از پروژه های محرک و اثر گذار دارند، بایستی این طرح ها در تمامی نقاط استان ترویج یابد زیرا مردم ایران و علی الخصوص استان استحقاق استفاده از بهترین محصولات را دارند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، احمد علی موهبتی افزود: این طرح قرار است با الگوهای متفاوت در سه نقطه از استان اجرا شود که اولین الگو در شهرستان زاهدان با همکاری ستاد سواحل مکران, پارک علم و فناوری و مجری طرح کلنگ‌زنی شد.

موهبتی همچنین پیوند بین دانشگاه و بخش های مختلف حوزه های روستایی, کشاورزی و صنعتی در استان را بسیار مثبت دانست و افزود: امیدواریم این دستگاهها با همکاری هم بتوانند کارهای بزرگ و جدیدی را در استان رقم بزنند و در حوزه تسهیلات نیز صندوق کارآفرینی امید به بهترین نحو پای کار بوده و در خصوص پرداخت تسهیلات، متفاوت از بانک های دیگر عمل کرده است .

این مقام مسئول همچنین اظهار کرد: ما باید به نحوی کار کنیم که مردم در روستاها صاحب سرمایه و پول شوند و باعث افزایش درآمد روستاییان شویم زیرا به دلیل نبود بازار فروش محصولات, مردم در روستاها نسبت به تولید بی انگیزه شده اند و این موضوع تاثیرات اجتماعی نا مناسبی را به دنبال خواهد داشت .

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین با اشاره به عدم نیاز این طرحها به زیر ساخت های خاص عنوان کرد: باید به اجرای این طرح ها در همه جای استان کمک کنیم، چرا که این طرحها به جز  آفتاب و آب به زیرساخت دیگری نیاز ندارد و باعث توسعه طرحهای مختلف فعال در طول سال می شود.

وی با اشاره به این موضوع که اجرای این طرح و محصولات حاصل از آن باعث تضمین بازار می شود افزود: اگر این طرح ها شکل بگیرد باعث رونق بازار, کسب و کار, افزایش انگیزه روستاییان و تضمین بازار خواهد شد .

موهبتی ضمن بیان این مطلب که زمان عنصری است که هدر رفت آن باعث فلج شدن سرمایه گذار و تولید کننده می شود، افزود: مردم جهت انجام این طرح ها نبایستی در ادارات معطل شوند و زمان را از دست بدهند و برای ایجاد زیرساخت های موجود باید همه دست در دست هم، تلاش و همکاری نماییم .

وی در پایان حوزه معاونت عمرانی و ادارات ذیربط را مکلف و موظف به حمایت از تولید در هر سطح و منطقه‌ای در استان دانست و گفت: کلیه دستگاههای ذیربط مکلف به همکاری با صاحبان طرح می باشند و تعلل در واگذاری زمین توسط دستگاه های مربوطه و عدم همکاری ادارات زیر مجموعه در اجرای این طرح ها در استان قابل قبول نخواهد بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: