• یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-6214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نیاز اورژانسی 120 بیمار در سیستان و بلوچستان به دریافت کلیه

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن اهداء عضو ایرانیان گفت: در حال حاضر 120 بیمار نیازمند پیوند کلیه اورژانسی در استان سیستان و بلوچستان زندگی می کنند و در صورت ترویج فرهنگ اهداء عضو از جسد مشکل این دسته از بیماران به صورت کامل برطرف خواهد شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر امید قبادی افزود: با توجه به آمار مرگ مغزی در استان، سالانه امکان اهداء اعضای 70 نفر و نجات جان 250 بیمار وجود دارد .

وی ادامه داد: هم اکنون سالانه 70 بیمار در استان بدلیل نرسیدن اعضای پیوندی جان خود را از دست می دهند که در صورت فرهنگسازی در بحث اهداء اعضای بیمار دچار مرگ مغزی، تمام این افراد می توانستند به زندگی عادی بازگردند .

دکتر قبادی با اشاره به اینکه فرد دچار مرگ مغزی حتی اگر دچار ضربان قلب باشد، از دنیا رفته است تاکید کرد: وقتی عزیزی از دنیا می رود ارگان های حیاتی بدن مانند قلب، کلیه ها، ریه ها، کبد می توانند در این دنیا حیات- بخش جان انسان دیگری باشند .

دکتر میری علی آباد معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در این جلسه گفت: در سال گذشته 3 مورد اهداء عضو در استان انجام شده که اگر چه آمار پائینی است اما شروعی بر ترویج این فرهنگ جاودانه است .

وی ادامه داد: با توجه به وجود تیم های تخصصی مورد نیاز جهت انجام پیوند عضو و برداشت ارگان ها در این دانشگاه، همواره برای همکاری با دانشگاه های علوم پزشکی در شمال و جنوب استان اعلام آمادگی کرده ایم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: