• یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سیستان و بلوچستان سرآمد در حوزه چشم پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در حوزه چشم پزشکی در کشور سرآمد هستیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر هاشمی شهری در جلسه تجلیل از اساتید دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، افزود: بیان این همه توسعه علمی و دانشگاهی و دستاوردهای عرصه سلامت حاصل زحمات ۳۵ ساله قشر بزرگی از تلاشگران عرصه سلامت در همه حوزه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است .

وی با بیان این مطلب که در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با دارا بودن حدود ۵۶۰ عضو هیات علمی از دانشگاه های تیپ یک ارائه خدمات سلامت و آموزش پزشکی در سطح منطقه است، گفت: توسعه تیپ یک بودن دانشگاه از پیشرفت‌های آموزش و پژوهش دانشگاه نشأت می‌گیرد .

وی گفت: در حال حاضر دانشگاه زاهدان در ۱۶ رشته دستیار تخصصی تربیت می‌کند و در رشته هایی که دستیار تخصصی تربیت می‌کنیم در استان کمبود نداریم و حتی می‌توانیم به سایر دانشگاه‌ها نیز کمک کنیم .

هاشمی شهری با اشاره به اینکه در حوزه چشم پزشکی در کشور سرآمد هستیم، افزود: تربیت ۱۲۰ پزشک در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خدمت بزرگی به نظام سلامت کشور بوده است و توسعه این شاخص علمی در استان باعث شده از نظر بیماری های چشم و تراخم حداقل مشکلات را داشته باشیم .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان توسعه متوازن همه سازمان‌ها و نهادها را از لازمه‌های توسعه پایدار عنوان کرد و افزود: اگر به همین میزان که در علوم پزشکی پیشرفت داشتیم سایر بخش‌های توسعه نیز پیشرفت می کردند، قطعا وضعیت شاخص‌های عدالت در سلامت و عدالت اجتماعی روند مطلوب‌تری داشت .

وی دستیابی به پوشش همگانی سلامت را لازمه دستیابی به عدالت آموزشی برشمرد و ابراز امیدواری کرد: در دو حوزه آموزش پزشکی و بهداشت و درمان با حرکتی متجانس ضمن تشخیص نیازهای منطقه ای و شرایط خاص هر منطقه زمینه های ارائه خدمات مداوم و مطلوب با همت بومیان همان منطقه فراهم شود .

رئیس دانشگاه افزود: تأکید و آموزش اساتید بر ایجاد علاقه به خدمت در سرزمین مادری در ماندگاری دانشجویان و خدمات آنان برای مردم محروم منطقه تاثیر بسزایی خواهد داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: