• یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-3884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی ۵۱۸۳ مددجو در سیستان و بلوچستان

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در سال گذشته حق بیمه تامین اجتماعی پنج هزار و ۱۸۳ خانوار تحت حمایت معادل هفت میلیارد و ۸۴ میلیون تومان توسط این نهاد به سازمان تامین اجتماعی استان سیستان و بلوچستان پرداخت شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمدرضا میری، افزود: سال گذشته خدمات درمانی و بهداشتی شامل ۴۴ هزار و ۷۵۰ نفر درقالب بیمه خدمات درمانی شهری، ۲۲ هزار و ۴۸۰ نفر در سرفصل بیمه مکمل خدمات ویژه ارایه شده ا ست .

وی بیان کرد: در این مدت پنج هزار و ۱۸۳ خانوار تحت فعالیت حق بیمه اجتماعی بودند که هفت میلیارد و ۸۴ میلیون تومان بابت آنها به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده است .

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این زمینه پس از دوره‌های مشخص پرداخت و رسیدن به سن بازنشستگی مقرر افراد تحت حمایت بازنشسته و مستمری‌ بگیر سازمان تامین‌اجتماعی خواهندشد همچنین از مزایای ازکارافتادگی نیز بهره‌مند می‌شوند .

میری یادآور شد: درحال حاضر ۱۳۰ بیمار خاص، هزار و ۸۰۰ بیمار صعب العلاج و هزار و ۲۰۳ بیمار زمین‌گیر تحت حمایت این نهاد قرار دارند و تمامی هزینه‌های درمانی و دارویی آنها توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود .

وی اعلام کرد: در سرفصل بیمه مکمل خدماتی از قبیل ایاب و ذهاب، خرید تجهیزات توان بخشی، اسکان، هزینه‌های بستری، نگهداری بیماران زمین‌گیر و تمامی هزینه های بیماران خاص و صعب العلاج به صورت صد درصد اعطا می شود .

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به اینکه تاکنون طرح‌های بهداشتی مختلفی در مناطق محروم و شهرستان‌های مختلف این استان اجرا شده است، گفت: این طرح‌ها شامل معاینات پزشکی، بسته‌های بهداشتی، کلاس‌های آموزش بهداشت در روستاها و حاشیه شهرها با موضوعات بهداشت فرد، بهداشت عمومی و بهداشت سالمندان در زمینه بیماری‌های واگیر و غیرواگیر است .

میری افزود: مجموع شاخص اقدامات و برنامه‌های انجام شده در طول سال گذشته براساس دستورالعمل‌های ارسالی از مرکز و اعتبارات اختصاص یافته انجام شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: