• سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-4484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیش بینی برداشت بیش از 100 هزار تن گندم در سیستان و بلوچستان

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت خوشه‌های طلایی گندم از سطح 7 هزار و 300 هکتار اراضی کشاورزی دلگان آغاز شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا دهمرده  افزود: پیش بینی می‌شود حدود 25 درصد محصول گندم استان به میزان بیش از 24 هزار تن در شهرستان دلگان برداشت شود.

دهمرده با بیان اینکه در سال زراعی جاری بیش از 100 هزار تن گندم در سیستان و بلوچستان برداشت می شود گفت: سطح زیر کشت گندم استان در امسال بیش از 32 هزار هکتار است .

وی از کشاورزان استان خواست محصول گندم خود را به افراد سودجو که در شرایط تحریم قصد برهم زدن اوضاع اقتصادی را دارند، نفروشند و محصول خود را به 11 مرکز خرید گندم سطح استان تحویل دهند .

وی خاطرنشان کرد از ابتدای فصل برداشت گندم در استان تاکنون کار برداشت گندم در سطح  بیش از ۲ هزار هکتار از گندمزارهای شهرستان های ایرانشهر، دلگان، سرباز و چابهار به اتمام رسیده است .

دهمرده افزود: تاکنون بیش از ۳ هزار و پانصدتن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان خریداری و به سیلوها حمل کرده اند .

وی گفت: مطالبات گندم کاران بر اساس میزان گندم تحویلی حداکثر تا ۴۸ پس از تحویل گندم از طریق بانک کشاورزي به حساب شخصی کشاورزان واریز می‌شود .

وی گفت: خرید گندم از کشاورزانی که در سامانه جامع پهنه بندی ومدیریت داده های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی ثبت مشخصات کرده باشند ملاک عمل خواهد بود.

گنجعلی مدیر عامل شرکت غله سیستان و بلوچستان هم گفت: گندم مازاد بر مصرف کشاورزان با نرخ مصوب 17 هزار ریال خریداری می‌شود و وجه گندم به محض تحویل گندم و ثبت در سامانه در روز بعد از طریق بانک کشاورزی پرداخت می‌شود .

سجادی مدیر جهاد کشاورزی دلگان هم با بیان این که برداشت گندم از اوایل اردیبهشت آغاز شده است گفت: بیش از 6 هزار نفر از کشاورزان دلگانی به کار کاشت ، داشت و برداشت گندم اشتغال دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: