• سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-4684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پرداخت 20 ميليارد ریال زکات از سوی کشاورزان سیستان وبلوچستان

معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: کشاورزان سیستان و بلوچستان سال گذشته 20 ميليارد ریال زکات پرداخت کردند..

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا دهمرده در حاشیه نشست هم اندیشی مدیران جهاد کشاورزی شهرستانهای جنوب سیستان و بلوچستان که در ایرانشهر برگزار شد افزود: در سطح استان بیش از 100 هزار هکتار از زمین های کشاورزی به کشت گندم، جو و خرما اختصاص دارد که از این سطح سالانه بیش از 350 هزار تن محصول برداشت می‌شود.

وی بیان کرد: اگر کشاورزان زکات همین سه محصول خود را پرداخت کنند سالانه بیش از 200 تا 400 میلیارد تومان می‌شود که قطعا با پرداخت این مبلغ از سوی کشاورزان در استان فقیری نخواهیم داشت.

مسئول نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز با بیان اهمیت پرداخت زکات در دین اسلام گفت: پرداخت زکات مهمترین رکن اقتصادی اسلام است .

حجت الاسلام سید عبدالحسین سجادی افزود: اهمیت پرداخت زکات در دین اسلام به اندازه ایست که 22 مرتبه در قرآن ذکر شده است .

وی افزود: با پرداخت زکات می‌توان مشکلات اقتصادی در جامعه را کم کرد .

مسئول نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: رویکرد ترویج، تبلیغ، تشویق و فرهنگ سازی در پرداخت زکات از سوی کشاورزان بر عهده جهاد کشاورزی است .

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان نیز گفت: پارسال میزان زکات جمع‌آوری‌شده در سطح استان بیش از 70 میلیارد ریال بوده که 20 میلیارد ریال آن از محصولات کشاورزی است .

مهدی میر امامی افزود: در فصل برداشت محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان هستیم که انتظار می رود کشاورزان نسبت به پرداخت زکات محصولات خود اقدام کنند .

وی بیان کرد: جمع آوری زکات هر منطقه در همان منطقه به نیازمندان پرداخت می‌شود .

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان گفت: امیدواریم با جمع آوری زکات های مستحبی و واجب بتوانیم زکات پرداختی را در بخش های مختلفی حمایتی و عمرانی هزینه کرده تا شاهد کاهش فقر در سیستان و بلوچستان باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: