• چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-4784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس گروه آبهای دور سازمان شیلات ایران:

قیمت گذاری تن ماهیان تحت تاثیر بازارهای جهانی و نرخ دلار است

رئیس گروه آبهای دور سازمان شیلات ایران گفت: کنسرو ماهی تحت نظارت و نرخ گذاری بوده ولی تن ماهیان به عنوان ماده اولیه آن تابع این قانون نیست و تحت تاثیر بازارهای جهانی و نرخ دلار است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، غلامعلی مرادی در نشست هم اندیشی بررسی وضعیت بازار تن ماهیان در چابهار افزود: قیمت گذاری تن ماهیان پس از بحث و تبادل نظر تولیدکنندگان و مسئولان دست اندرکار در چابهار انجام و برای هر کیلوگرم ماهی هوور ١٨ هزار تومان و گیدر ١٩ هزار تومان تعیین شد.

وی بیان کرد: حجم زیادی از میزان صید کشور مربوط به تن ماهیان است که حدود 70 درصد آن توسط صیادان سیستان و بلوچستان تامین می شود .

وی ادامه داد: با توجه به اینکه صیادان راه طولانی را تا آبهای دور برای صید می پیمایند و ادوات آنان روز به روز افزایش می یابد بنابراین قیمت این گونه ماهیان نیز افزایش یافته که این امر مشکلاتی را ایجاد می کند .

رئیس گروه آبهای دور سازمان شیلات ایران گفت: امیدواریم دولت با تخصیص تسهیلات ویژه و ارز دولتی برای خرید ادوات صیادی، مشکلات این حوزه را تا حد زیادی رفع کند .

مسعود بختیاری مدیرعامل سندیکای تولیدکنسرو ماهی کشور نیز اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت نهاده های تولید ما نیز خواستار افزایش قیمت کنسرو ماهی از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان شده ایم ولی باید توجه داشت که این محصول برای قشر ضعیف تر جامعه است و نباید افزایش آن طوری باشد که به عنوان کالای لوکس ارائه شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: