• چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-4884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان خواستار شد؛

سندیکای کنسروسازان و اتحادیه صیادان برای تعیین نرخ ماهی تعامل داشته باشند

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه قیمت گذاری ماهی طبق قانون بر اساس بازار عرضه و تقاضا تعیین می شود لازم است سندیکای کنسروسازان و اتحادیه صیادان استان بیش از پیش با هم تعامل داشته و نشست های متعددی به منظور هماهنگی و کنترل قیمت ها در طول سال داشته باشند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، هدایت الله میرمرادزهی در نشست هم اندیشی بررسی وضعیت بازار تن ماهیان در چابهار افزود: اداره کل شیلات استان از تلاش صیادان حمایت می کند تا اختلالی در تولید و تأمین پروتئین مورد نیاز کشور شاهد نباشیم.

میرمرادزهی بیان کرد: صیادان و تولیدکنندگان کنسرو هر دو اعضای یک زنجیره هستند و در تأمین پروتئین کشور نقش مهمی ایفا می کنند .

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بسیاری از نهاده ها، ادوات و ملزومات صیادی با رشد چشمگیری روبرو بوده و عاملی برای افزایش قیمت تن ماهیان شده است .

وی ادامه داد: باید توجه داشت که در صورت افزایش بی رویه قیمت ماهی، برای تولیدکنندگان کنسرو بعنوان خریدار اصلی آنها نیز مشکلاتی ایجاد می شود و احتمال کاهش تقاضا و خرید این محصول وجود دار .

میر مرادزهی خاطرنشان کرد: تشکیل کارگروهی شامل صیادان، اتحادیه صیادی، سندیکای تولید کنسرو کشور و برخی کنسروسازان با نظارت شیلات در استان به منظور تعیین قیمت منصفانه و کارشناسی ضروری است .

وی در خصوص ظرفیت پرورش میگوی منطقه نیز تصریح کرد: 20 سایت مستعد پرورش میگو با مساحت حدود 42 هزار هکتار در سواحل چابهار و کنارک شناسایی شده که منطقه ساحلی گواتر متصل به آبهای اقیانوسی بهترین مکان برای پرورش میگو در سواحل مکران است.

میرمرادزهی بیان کرد: گواتر با حدود چهار هزار هکتار اراضی مستعد پرورش میگو با ساحلی پاکیزه و بدور از آلودگی های صنعتی و شهری از نقاط مهم و سودآور برای پرورش میگو در کشور است.

وی اظهار کرد: تمامی زیرساخت ها برای سرمایه گذاری در بخش پرورش میگو در سایت گواتر چابهار فراهم شده است.

میرمرادزهی افزود: آماده سازی فاز نخست اسکله آبرسانی پروژه پرورش میگوی در رودیک چابهار و آبگیری استخرهای پرورش میگو نوید دهنده اشتغال 2 برابری در پرورش میگو است.

رئیس اتحادیه صیادان چابهار و کنارک نیز بیان کرد: هم اینک که قیمت ماهی افزایش یافته و تولیدکنندگان کنسرو خواستار کاهش آن هستند صیادان نیز انتظار دارند در هنگام پیک صید که ماهی زیاد می شود سندیکای کنسرو ماهی کشور نیز ورود کند .

قائم مقام و معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات سیستان و بلوچستان نیز گفت: برگزاری نشست های منظم و مداوم بین صیادان و کنسروسازان با حمایت سازمان شیلات ایران برخی مشکلات را مرتفع کند .

مهرداد میرزایی از آمادگی اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان برای صدور مجوز صید در فصل مونسون برای شناورهای لنج متقاضی صید در دریای عمان خبر داد و افزود: اقدامات و هماهنگی های لازم با ارگانها و دستگاههای مربوطه در این خصوص صورت گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: