• چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-7614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ارایه بسته حمایتی به بیماران خاص و صعب العلاج سیستان و بلوچستان

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: ۱۳۰ بیمار خاص و هزار و ۸۰۰ بیمار صعب العلاج تحت حمایت از کلیه خدمات‌ درمانی و دارویی این نهاد بهره‌مند هستند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمدرضا میری، افزود: علاوه براین هزار و ۲۰۳ بیمار زمین‌گیر نیز تحت حمایت کمیته امداد این استان قرار دارد که ماهانه کمک هزینه نگهداری و لوازم مصرفی دریافت می‌کنند .

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: تاکنون خدمات مختلفی از قبیل تهیه تجهیزات توان‌بخشی، ایاب و ذهاب، هزینه دارو، بستری، نگهداری بیماران زمین گیر، و تمامی هزینه‌های بیماران خاص و صعب العلاج که به هر دلیل توانایی اداره کردن زندگی را ندارند، پرداخت شده است .

میری یادآور شد: خدماتی که در قالب طرح‌های بهداشتی برای مددجویان ساکن در مناطق محروم و شهرستان‌های مختلف این استان دیده شده شامل آموزش‌های بهداشت، معاینات پزشکی و سبدهای بهداشتی است .

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه نحوه و شناسایی مددجویان نیازمند خدمات بهداشت و درمان از طریق ادارات کمیته امداد شهرستان‌های سطح استان و مددکاران خانواده انجام می‌شود، گفت: تمامی هزینه‌های درمانی و پزشکی بیماران خاص به صورت صد درصد توسط کمیته امداد امام (ره) پرداخت می‌شود در صورتی که سایر بیماران عادی خدمات کمتری نسبت به بیماران خاص دریافت می‌کنند .

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۲۲۶ مرکز خدمات درمانی با این نهاد همکاری دارند و خانوارهای تحت حمایت برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی به این مراکز مراجعه می‌کنند .

میری افزود: این بیماران از مزایای بیمه تکمیلی وبیمه‌های درمانی نیز استفاده می‌کنند که البته بسته به شرایط و مشکلات آنها از سایر خدمات حمایتی این نهاد نیز بهره‌مند هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: