• دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 982-885-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مطالبات درازهی از 7 وزیر

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت مرزنشینان سیستان‌ و بلوچستان اظهار کرد: وضعیت مرز سیستان‌ و بلوچستان امروز برای مردم این منطقه یک فرصت نیست،‌ بلکه یک تهدید است. این فرصت مرز فقط برای عده‌ای و افرادی وجود دارد .

به‌ گزارش ‌ایسنا، محمد باسط درازهی، نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی (یکشنبه‌) مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از دولت تدبیر و امید در جهت تلاش برای ارتقای شاخص‌های کشور، اظهار کرد: به آیت الله رییسی و سردار سرلشگر سلامی تبریک می‌گویم و از زحمات سردار جعفری قدردانی می‌کنم .

وی اضافه کرد: امروز خطاب سخن من، وزارت آموزش و پرورش است. مطالبه به جد مردم به ویژه‌  مردم سیستان‌وبلوچستان از دولت و آموزش و پرورش تعیین تکلیف وضعیت معلمان است. مطالبه دانش‌آموزان مناطق محروم، ایجاد خوابگاه‌های شبانه روزی که به دلیل شرایط جغرافیایی می طلبد دولت و آموزش و پرورش در این جهت تلاش کنند. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز باید در جهت ارتقای مجتمع آموزش عالی سراوان به دانشگاه سراسری اقدام کند .

درازهی خطاب به وزیر راه، گفت‌: از وزیر راه سوال دارم. به چه دلیل در فرودگاه سراوان پروازی برای مردم سراوان دایر نمی‌شود؟ سه سال این سوال را داشته‌ام ولی پاسخی از سوی مسئولان حاصل نشده است. آقای وزیر کشور! ساماندهی مرزها را در دستور کار قرار دهید. متاسفانه امروز در سیستان‌وبلوچستان مرز یک فرصت نیست،‌ بلکه تهدیدی برای مرزنشینان محسوب می‌شود و فرصت این مرز فقط برای افراد و گروه‌های خاص است. وزیر کشور و استاندار باید برای مرزنشینان  و ارتقای بخش‌های حوزه انتخابیه شهرستان عاجلا اقدام کنید .

وی خطاب به وزیر نفت با تاکید بر این که آغاز پروژه‌ انتقال گاز به شهرستان‌های حوزه انتخابیه امری دارای اهمیت است، در این رابطه گفت‌: آقای وزیر! ساماندهی سوخت را مورد توجه قرار دهید. از وزیر صنعت، معدن و تجارت سوال دارم که کارخانه سیمان حوزه انتخابیه به کجا رسیده است؟ آقای وزیر اقتصاد! در جهت ساماندهی و  ارتقای مرز اقدام کنید .

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی در پایان، تاکید کرد: از زحمات دولت در چارچوب بر جام تشکر و تقدیر دارم. حمایت از دولت و پرهیز از هر گونه تنش داخلی امری است که باید مورد توجه همه ما قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: