• سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-5784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برخورد قضایی با صاحبان چاههای غیر مجاز در سیستان و بلوچستان

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: 53 چاه غیر مجاز در شهرستان ایرانشهر با همکاری دستگاههای اجرایی و قضایی پلمپ شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حمیدیان در کار گروه قضایی صیانت از منابع آب استان اظهار کرد: در ایرانشهر حدود 900 چاه غیر مجاز وجود دارد که برخورد قضایی با متخلفان با قاطعیت ادامه خواهد داشت .

حمیدیان با اشاره به وضعیت کم آبی در استان ، از مسئولان و اعضای کارگروه خواست تا ضمن اعمال سیاستهای حمایتی و تشویقی برای بهره برداران کم مصرف ، برای تغییر الگوی کشت و تغییر روشهای آبیاری تلاش مضاعف کنند .

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان با اشاره با مشکل کم‌آبی که تهدیدی بزرگی برای آینده است گفت: با توجه به بحران کمبود آب و اینکه برخی قنوات آب شهرستان در حال از بین رفتن است، تعداد قابل توجهی چاه غیرمجاز درسطح استان و شهرستان شناسایی شده است.

وی گفت: وجود چاه های غیر مجاز یک تهدید برای منابع آبی استان است و باید در این زمینه با متخلفین برخورد کرد .

حمیدیان خاطرنشان کرد: برخی چاه های مجاز کشاورزی استان نیز که مشکل سوخت دارند؛ باید در این زمینه رفع مشکل شوند.

وی تصریح کرد: مردم باید احساس کنند که نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و اداره آب به شدت با چاه غیرمجاز برخورد می‌کنند و اقدام به این کار نکنند .

وی تاکید کرد: باید با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و مسئولان و حتی مردم، برنامه صیانت از آب را به سرانجام برسانیم .

وی بیان کرد: در اجرای رفع سلب انتفاع چاه‌های غیر مجاز دستگاه قضایی حضور دارد و اجازه بهره برداری‌های را در این باره به فرد یا گروه خاصی نمی‌دهد.

همچنین در این جلسه داوودی فرماندار ایرانشهر با بیان اینکه ایرانشهر یکی از قطب های کشاورزی استان است گفت: نصب کنتورهای هوشمند ، جایگزینی روشهای آبیاری نوین به جای آبیاری غرق آبی و حفر چاههای جذبی در منازل برای جمع آوری آب باران از جمله راههای صیانت و استفاده بهینه از منابع آب است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: