• سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

کاهش یک درجه فشارخون‌؛ به ازای کاهش یک درجه چربی دور شکم

متخصص داخلی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جمع کارشناسان حوزه سلامت در خصوص فشار خون گفت: چربی دور شکمی خطرناکترین نوع چربی برای افراد دارای فشارخون و دیابت است و به هر میزان  که چربی دور شکم کمتر یاشد فشار خون نیز  کاهش خواهد یافت که لازمه آن فعالیت فیزیکی و رژیم غذایی مناسب است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر محمد رضا میرادی با اشاره به اینکه سردرد، اختلال بینایی، تهوع و استفراغ از علائم بیماری فشار خون است، خاطر نشان کرد: افراد دارای فشار خون بالا در اولین اقدام باید برای کاهش فشار خون خود  از دستورات پزشک پیروی و از مصرف خودسرانه دارو جدا پرهیز کنند .

وی افزود: قطع خودسرانه داروها موجب ایجاد فشار خونهای بدخیم و غالبا در برخی افراد منجر به سکته های  مغزی می شود .

میرادی با اشاره به اینکه مردم نباید این بیماری خاموش را دست کم بگیرند، اذعان کرد: وقتی فشار خون بالا تشخیص داده شد اولین گام مراجعه به متخصصین جهت کاهش فاکتورهای خطر است .

عضو هیات علمی دانشگاه اضافه کرد: استفاده از داروهای گیاهی برای بیماران فشار خون خوب است ولی نمی تواند جایگزین داروهای تجویزی پزشکان متخصص باشد .

شایان ذکر است: بسیج ملی کنترل فشار خون از 27 اردیبهشت همزمان با سراسر کشور در استان سیستان وبلوچستان آغاز خواهد شد و در این طرح تمامی افراد بالای 30 سال از نظر فشار خون مورد معاینه قرار خواهند گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: