• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-1590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رتبه نخست اجرای طرحهای اشتغالزایی بنیاد برکت در دلگان

فرماندار دلگان گفت: شهرستان دلگان رتبه نخست اجرای طرحهای اشتغالزایی بنیاد برکت را در استان به خود اختصاص داده است.

مجتبی شجاعی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: به محض ورود تیم بنیاد برکت در شهرستان و برگزاری جلسات مختلف ، این نهاد با همکاری فرمانداری اقدام به تهیه یک شناسنامه اشتغال در منطقه کرد.

وی بیان کرد:  در این سند تهیه شده از سوی بنیاد برکت،   ۱۶۲ روستای زیر ۷۰ خانوار اعم از موتور آب ها و مزارع بوده که به همت تیم بنیاد حدود ۴۷ روستا را تحت پوشش طرح سحاب قرار داد، قریب به ۸۲۴ متقاضی ثبت نام کرده که در مرحله اهلیت سنجی دریافت تسهیلات  ۵۶۰   نفر و از این آمار ۴۵۴ نفر اهلیت اعتباری داشته اند که به بانک معرفی شده اند .

شجاعی افزود: در سال ۹۷ ، ۲۶۰ فقره شغل در شهرستان دلگان به همت همکاران بنیاد برکت به بهره برداری رسیده که ۵۰ شغل دام سبک، ۱۵ مرغداری بومی، ۱۰۰ شغل سوزن دوزی، ۷ شغل خرازی، ۲۵ سوپر مارکت، ۵۰ خیاطی(زنجیر دوزی و ...)، ۶ طرح بلوک زنی و همچنین ۵۶ پرونده دیگر در مرحله واریز است.

فرماندار دلگان بیان کرد: همچنین دلگان از محل اعطای تسهیلات روستایی و عشایری جایگاه خوبی در استان دارد و تسهیلات خوبی از طریق بانکهای کشاورزی، کارآفرینی امید، توسعه تعاون و پست بانک به متقاضیان پرداخت شده است .

وی گفت: همچنین برای دومین سال متوالی کمیته امداد دلگان در اشتغالزایی رتبه نخست استان را دارد .

شجاعی اظهار کرد: جهت گیری شهرستان در سال ۹۸ اقتصادی و رونق تولید و حمایت از عرصه های اشتغالزایی است و به زودی اخبار خوبی در بحث اشتغال دلگان منعکس می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: