• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-14814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ثبت احوال استان بیان کرد؛

وجود بیش از 8 هزار پرونده دارای مشکل هویتی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: عدم ثبت به موقع وقایع حیاتی در زمان قانونی، سبب شده تا بیش از 8هزار پرونده دارای مشکلات هویتی در استان داشته باشیم که با رسیدگی به 7هزار پرونده از این تعداد، حدود 30هزار نفر شناسنامه دار شدند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، راحت دهمرده در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان افزود: سیستان و بلوچستان دهمین استان کشور به لحاظ جمعیتی است.

وی گفت:  براساس نتایج سرشماری سال95، جمعیت استان 2میلیون 919هزار نفر است که 3ونیم درصد جمعیت کشور در سیستان و بلوچستان است .

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان افزود: 30 اردیبهشت به مناسبت ابلاغ سیاست های کلی جمعیت به عنوان روز ملی جمعیت در تقویم جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده است .

رضا راحت دهمرده بیان کرد: تولید و انتشار آمار انسانی و جمعیتی از جمله اهداف مهم اداره ثبت احوال برای تصمیم گیری مناسب در حوزه های مختلف است .

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان براساس آمار سهم 3.5 درصدی از کل جمعیت کشور را به خود اختصاص داده است .

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان تصریح کرد: 48.5 درصد جمعیت سیستان و بلوچستان در حوزه شهری و 51.5 درصد در حوزه روستایی زندگی می کنند که از این حیث بالاترین درصد جمعیت روستایی کشور در این استان وجود دارد .

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان رتبه هفتم رشد سالانه جمعیت کشور را به خود اختصاص داده و شهرهای سراوان با 3.8 درصد بالاترین رشد جمعیت و سیستان با 2 درصد کمترین رشد جمعیتی را به خود اختصاص داده است .

دهمرده در حوزه تراکم نسبی جمعیت گفت: میانگین تراکم جمعیت کشور 49 نفر در هر کیلومتر مربع است که در این میان استان سیستان و بلوچستان با 15 نفر در هر کیلومتر مربع در رتبه 28 کشور قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر نیز بارداری‌های پرخطر، مرگ و میر مادران باردار و بیماری تالاسمی را مهم ترین مشکلات سلامت در سیستان و بلوچستان به ویژه در جنوب استان عنوان کرد .

امینی فرد افزود: با اقدامات انجام شده، میزان مرگ و میر مادران باردار در سال گذشته از 21مورد به 13مورد کاهش یافته است، که با اطلاع رسانی در زمینه مراقبت‌های بارداری و مراجعه به خانه های بهداشت می توان این آمار را باز هم کاهش داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: