• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-14914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان:

بیمه‌ها، معادل نیمی از بودجه‌ عمرانی استان را حق بیمه پرداخت کرده اند

مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان نیز حوادث ترافیکی را از جمله مشکلات جمعیت عنوان کرد و گفت: حوادث ترافیکی در استان باعث شده تا بیمه‌ها در سال97 مبلغ 500میلیارد تومان که معادل نیمی از بودجه‌ی عمرانی استان است، حق بیمه پرداخت کنند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، رضا عبدی در جلسه شورای راهبردی جمعیت افزود: در سال97، 1175نفر در حوادث ترافیکی جان باختند که سبب شده تا سیستان و بلوچستان بعد از تهران و فارس در رتبه‌ی سوم کشوری قرار گیرد .

وی ادامه داد: بر اساس آمارها، میزان تلفات جاده‌ای سیستان و بلوچستان 20ونیم درصد و مصدومان آن 7درصد در سال97 نسبت به سال96 رشد داشته است.

مدیر کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفت: 986 نفر فوتی ناشی از حوادث ترافیکی سال گذشته در سیستان و بلوچستان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال 96 ، 20.5 درصد رشد داشته است .

دکتر رضا عبدی ادامه داد: سیستان و بلوچستان در رتبه پنجم حوادث ترافیکی و بعد از استانهای تهران، فارس، خراسان رضوی و اصفهان قرار دارد .

وی بیشترین آمار حوادث را مربوط به حوزه شهرستان ایرانشهر دانست و افزود: 314 فوتی در شهرستان ایرانشهر، 204 نفر زاهدان، 136 نفر سراوان، 126 نفر خاش، 125 نفر زابل، 111 نفر چابهار و 60 نفر شهرستان نیکشهر بوده است که 876 نفر این افراد مرد و بقیه زن بودند .

معاون حمل و نقل جاده ای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان نیز گفت: 74 دستگاه تردد شمار در سراسر استان نصب شده است که در سال گذشته 46 میلیون ترددد ثبت شده که در مقایسه با سال پیش از آن (96) 14 درصد رشد داشته است .

تیمور باقری در حوزه ثبت تخلفات ادامه داد: 18 سامانه در این رابطه وجود دارد که سرعت لحظه ای خودرو ها را ثبت می کند و 52 سامانه در آینده نصب خواهد شد .

وی محورهای بمپور به ایرانشهر، ایرانشهر به بمپور و هیرمند به زابل را پرترددترین محورهای سیستان و بلوچستان ذکر کرد .

معاون حمل و نقل جاده ای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سال گذشته سه هزار و 772 فقره تصادف در راههای ارتباطی استان به وقوع پیوسته که محورهای ایرانشهر - چابهار با 487 فقره، نیکشهر - ایرانشهر 237 فقره و زاهدان - خاش با 209 فقره رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص داده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: