• چهارشنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری نشست تخصصی آب در دانشگاه سیستان وبلوچستان

نشست تخصصی باموضوع آب و چالشهای باحضور مدیرعامل و معاونین آب منطقه ای، رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان و جمعی از اساتید و دانشجویان رشته عمران و جغرافیا در زاهدان برگزار شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، در این نشست یکروزه که درسالن فناوری دانشگاه سیستان وبلوچستان برگزارشد؛ دکتر رضایی رئیس دانشگاه طی سخنانی اظهار کرد: بنابر نظر استاندار مبنی بر ارتباط ادارات استان بادانشگاه خوشبختانه این اولین نشست و ارتباط است که توسط آب منطقه ای برگزارمی شود که نشانه اهمیت موضوع آب می باشد

وی اظهار امیدواری کرد: در این نشست بتوانیم کمک های مفیدی دربخش آب استان ایفا کنیم و برنامه ریزی های مناسب برای چندسال آینده داشته باشیم و باعقلانیت دنبال طرحهای جدید برویم .

رئیس دانشگاه سیستان وبلوچستان افزود: دانشگاه می تواند باهدف ارایه راه حل هایی درقالب خلق ایده های نو برای چالش بخش آب استان و صرف هزینه های کم یاری گر  مدیران باشد .

درادامه این نشست مدیران گروه های آموزشی عمران ،جغرافیا و همچنین دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی حضور داشتند به ایراد نقطه نظرات خود درباره چالشهای آبی استان پرداختند و به بحثهایی ازقبیل ،تلاش برای ذخیره آبهای موجود، فرهنگ استفاده از آب و تغییرات اقلیمی دراستان ،طرح کاهش تبخیر درچاه نیمه های سیستان ،ایجاد سامانه جامع اطلاعات و تلاش برای حق آبه محیط زیست و ارتباط بیشتر و مفید با دانشگاه را مطرح کردند .

همچنین مدیرعامل آب منطقه ای استان نیز بیان کرد: آب یک مقوله فرابخشی است و باید با این دید به آن نگریسته شود تا بتوانیم برای دغدغه هایی که دراین بخش داریم چاره اندیشی کنیم که دراین راستا بازنگری در سیاستها و همچنین در اولویت قراردادن محیط زیست بعنوان اولویت اول استان می تواند به ما کمک کند تا به اهداف خود برسیم .

اتابک جعفری بااشاره به نقش دانشگاه و پتاسیل خوبی که درآن وجود دارد افزود: مادرخصوص همکاری بادانشجویان در زمینه کارهای تحقیقاتی اعلام امادگی می کنیم و انتظار داریم دانشگاه در زمینه های فرهنگ سازی و مدیریت مصرف و چاههای غیرمجاز یاری گر ما باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: