• پنجشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه اهل سنت زاهدان:

دشمنان با ترفندهای مختلف می خواهند به امت اسلامی ضربه وارد کنند

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: رمز موفقیت مسلمانان و چیره شدن بر دشمنان اتباع کامل از دستورات پروردگار متعال و سنت های پیامبر اسلام است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در دیدار با اقشار مختلف مردم خاش بیان کرد: امت اسلامی با اجرای فرامین الهی که در قرآن کریم آمده و رسول مکرم اسلام نیز در زندگی جاودانه شان آن را پیاده کرده اند، به کامیابی در دنیا و آخرت دست پیدا می کند .

وی افزود: برپایی نماز و روزه گرفتن، پرداخت زکات، به جا آوردن حج و جهاد کردن با دشمنان قسم خورده دین اسلام از فرایض و دستورات مهم دین هستند که باید در زندگی فرد فرد امت به مرحله اجرا در بیایند .

مولوی اسماعیل زهی با تاکید بر اینکه مسلمان باید از هر گونه معاصی، گناه، زشتی و عمل های فاسد و فحشا و منکرات به دور باشد افزود: توصیه ما به همه مردم مومن و مسلمان این است که از دروغگویی، غیبت، تهمت، سرقت و دزدی، زنا و کارهای بی حیایی، قتل مردم بیگناه، شراب خواری، بی نمازی، رباخواری، ظلم روا داشتن به افراد دیگر و هرگونه فعل حرام و ناجایز اجتناب کنند .

امام جمعه اهل سنت زاهدان ادامه داد: دشمنان اسلام برای به انحراف کشاندن مردم مسلمان در تلاش هستند و با ترفندهای مختلف می خواهند به امت اسلامی ضربه وارد کنند .

وی اهمیت حفظ حجاب از سوی بانوان، احترام گذاشتن به پدر و مادر و تکریم جامعه انسانی را یادآوری کرد و گفت: استفاده درست از امکانات به روز دنیا مانند ماهواره، اینترنت، تلفن و شبکه های اجتماعی سبب پاک ماندن جامعه از آلودگی ها می شود .

مولوی اسماعیل زهی اظهار کرد: دین اسلام، دین اعتدال و احترام گذاشتن به حقوق انسان ها بوده و از هر گونه خشونت به دور است، لذا به همه افراد جامعه توصیه می کنیم از مسیر اخلاق و گفتمان و احترام گذاشتن به جامعه انسانی مسائل و مشکلات را پیروی و از خشونت و تندروی اجتناب کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: