• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وجود مدارس کپری معضلی برای آموزش در سیستان و بلوچستان

عضو کمیسیون آموزشو تحقیقات مجلسدرباره وضعیت عمرانی بافتهای فرسوده مدارس در استان سیستان وبلوچستان،گفت: با وجود اینکه جشن کپر زدایی مدارس در استان سیستان و بلوچستان برگزار شده است اما متاسفانه بسیاری از مدارس در این حوزه انتخابیه کماکان کپری هستند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد باسط درازهی با بیان اینکه برخی از مدارس خشتی و گلی با تنه درخت خرما در شرایطی ساخته شده اند که با کوچکترین باد و باران احتمال دارد، ریزش کنند تصریح کرد: تغییر وضعیت نابسامان مدارس عمرانی، استان سیستان و بلوچستان نیازمند تزریق اقدامات بنیادی وریشه ای است .

وی تاکید کرد: وجود مدارس کپری معضلی برای آموزش در سیستان و بلوچستان است.

وی ادامه داد:  اعتبارات قطره چکانی راهبرد مناسبی برای رفع معضل بافتهای فرسوده در استان سیستان و بلوچستان نیست زیرا  عمق محرومیت در استان سیستان  و بلوچستان، بسیار بالا است .

درزاهی افزود: جلوگیری از  گسترش  بازماندگان  از تحصیل نیازمند تاسیس خوابگاه های شبانه روزی است زیرا دانش آموزان می بایست در برخی مناطق حداقل 200کلیومتر را طی کنند تا بتوانند در مدرسه ای ادامه تحصیل بدهند .

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس با بیان اینکه بیش از 100هزار نفر بازمانده از تحصیل در استان سیستان و بلوچستان حضور دارند یادآورشد: بسیاری از مدارس در استان سیستان و بلوچستان با مشکلات گرمایشی و سرمایشی روبروهستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: