• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-6714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

هشدار هواشناسی نسبت به احتمال وقوع طوفان حاره ای

هواشناسی سیستان و بلوچستان در خصوص بروز طوفان اقیانوسی به کشتی های تجاری و شناورهای فراساحل استان هشدار داد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: براساس بررسی آخرین تصاویر دریافتی از ماهواره و مدل های جوی، کم فشار حاره ای در شمال اقیانوس هند تشکیل شده است که احتمال می رود در 24 ساعت آینده تبدیل به طوفان حاره ای شود .

دوست محمد کلیم افزود: فاصله این کم فشار تا سواحل سیستان و بلوچستان بیش از 1500 کیلومتر است و به نظر می رسد مسیر اولیه حرکت این طوفان به سمت سواحل جنوب پاکستان باشد .

وی گفت: با توجه به افزایش تدریجی سرعت وزش باد در محدوده فعالیت این طوفان تا حدود 100 کیلومتر برساعت و بارش های سنگین ضروری است کشتی های تجاری و شناورهای فراساحل استان از تردد در این محدوده خودداری کنند .

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس خروجی مدل های جوی پیش بینی می شود تا پایان هفته سواحل استان تحت تاثیر این طوفان قرار نگیرد .

کلیم با بیان اینکه وضعیت این طوفان به صورت مستمر در اداره کل هواشناسی استان پایش می شود، تصریح کرد: هر گونه تغییر احتمالی در شدت و مسیر حرکت طوفان به اطلاع فعالان دریایی جنوب استان خواهد رسید .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: