• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-6814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استفاده از پساب تصفیه خانه فاضلاب چابهار جهت آبیاری فضای سبز

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: تا کنون احداث تصفیه خانه فاضلاب چابهار 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و عملیات اجرایی ایستگاه پمپاژ اصلی به پایان رسیده و سایر عملیات باقی مانده در حال انجام است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا قاسمی افزود: در مجموع طرح فاضلاب چابهار 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هزینه صرف شده این طرح تا کنون 390 میلیارد ریال بوده است .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: طرح فاضلاب چابهار که از سال 1382 اجرایی و دارای موافقت نامه عمرانی اجرایی شده شامل 116 کیلومتر خطوط فرعی ، 44 کیلومتر خط اصلی ، 5 کیلومتر خط انتقال فاضلاب ، 3 باب ایستگاه پمپاژ و یک تصفیه خانه با ظرفیت 12000 متر مکعب در شبانه روز است .

قاسمی اظهار کرد: تصفیه فاضلاب علاوه بر اینکه منجر به ارتقاء شاخص های بهداشت و سلامت عمومی می شود در کاهش مصرف آب نیز بسیار موثر است و می توان از پساب تصفیه شده برای صنایع و فضاهای سبز و سایر موارد مشابه استفاده کرد و به این صورت استفاده از آب تصفیه شده و منابع محدود آب را بصورت چشمگیری کاهش خواهد داد .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گفت: تا کنون 2200 فقره انشعاب فاضلاب در شهر چابهار نصب شده و در حال حاضر حدود 8 لیتر در ثانیه فاضلاب تصفیه شده تولید می شود و برنامه ریزی لازم جهت استفاده از این پساب برای آبیاری فضاهای سبز توسط این شرکت و شهرداری چابهار صورت گرفته است و بعنوان برنامه کوتاه مدت در ابتدا آبیاری فضای سبز تصفیه خانه فاضلاب چابهار در دستور کار شرکت آب و فاضلاب استان می باشد و توافقات لازم جهت استفاده از این پساب برای استفاده در فضاهای سبز شهر چابهار یا سایر موارد مشابه بعنوان برنامه های بلند مدت در حال انجام است .

وی گفت: با توجه به افزایش جمعیت شهر چابهار مطابق آخرین مطالعات جمعیت شناسی ، بازنگری مبانی طرح فاضلاب چابهار بر اساس جمعیت 213000 نفر در افق طرح ( سال 1420 ) نیز در حال انجام است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: