• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-7014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان:

رویکرد محیط زیست کنترل گرد و غبار است

مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: در شرایط فعلی رویکردما در محیط زیست کنترل گرد و غبار است و منافع شخصی را در نظر نمی گیریم، هر شخصی میخواهد باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، وحید پورمردان در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی در سطوح مختلف با هدف معرفی استان در کنار مباحث زیست محیطی و همچنین معرفی تالاب هامون از برنامه های این اداره کل در راستای ارائه آموزش‌های مناسبت و مرتبط است که جامعه هدف ما در زمینه آموزش نیز کودکان و نوجوانان هستند .

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در مورد تالاب هامون نیز افزود: بعد از دو دهه خشکسالی امسال ورود آب را شاهد بودیم هم در  تالاب جازموریان و هامون، تالاب هامون از دو جهت آبگیری شد هم هامون هیرمند و هم هامون سابوری قریب 40 درصد از مساحت تالاب هامون با ارتفاع یک وجب تا دو متر آبگیری شده است .

وی ادامه داد: اقداماتی که در راستای کاهش گرد و غبار انجام شده به گواه آبگیری‌های منطقه سیستان بسیار موثر بوده  است، با شناختی که از بالادست داشتیم قبل از ورود در هامون سابوری  با هدف انتقال آب به کانون های گرد و غبار کانال هایی را زدیم که سبب شد در بش دلبر مساحت بسیار زیادی آبگیری شود .

این مسؤول گفت: اگر سال گذشته را با امسال مقایسه کنیم متوجه بهبود شرایط گرد و غبار در سال جاری می شویم، نمی‌گوییم کار محیط زیست بود لطف خداوند بوده که این آب وارد شده است اما کار محیط زیست در نتیجه بهتر این اقدامات بی تاثیر نبوده است .

وی اضافه کرد: هر ساله ورودی آب را از هامون سابوری در عرض کم  داشتیم و به دلیل دایک های مرزی آب کمتر وارد می شده اما با هماهنگی که با مرزبانی استان انجام شده و جای قدردانی از تلاششان دارد یک دهانه بسیار بزرگ ورودی آب را شاهد هستیم، از هرجایی امکان ورود آب بوده، ما مسیر را هموار کرده‌ایم .

پورمردان افزود: یک سری پروژه های عملیاتی را نیز اجرایی کردیم، در پایان سال گذشته نهر شمشیری را لایه روبی کرده بودیم که نقش موثری در انتقال آب هیرمند به هامون پوزک داشته که  در سرعت انتقال آب بسیار موثر بوده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: