• دوشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کمبود 150 کلاس درس در خاش

مدیر آموزش و پرورش خاش با اشاره به وجود 23 مدرسه تخریبی، 10 کلاس کپری و 26 کانکس در این شهرستان گفت: افزون بر 150 کلاس درس در این خاش کمبود داریم .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، خالد کرد در دیدار فرهنگیان خاش با فرماندار این شهرستان بیان کرد: هم اینک 1451 فرد بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی و 1300 بازمانده از تحصیل در مقطع متوسطه داریم .

وی با اشاره به فعالیت 1764 نیروی فرهنگی در خاش افزود: 220نیروی فرهنگی برای مدارس ابتدایی و متوسطه این شهرستان کمبود وجود دارد .

وی اظهار کرد: جذب دانش آموزان در مقطع پیش دبستانی خاش 40 درصد بوده که با تلاش های صورت گرفته طی سال قبل توانستیم آمار جذب را به حدود 70 درصد برسانیم .

کرد ادامه داد: در سال تحصیلی 97 - 98 افزون بر 38 هزار دانش آموز در 337 مدرسه این شهرستان به فراگیری علم مشغول بودند .

مدیر آموزش و پرورش خاش با اشاره به اینکه طرح آموزشی تولید در مدارس را دنبال می کنیم بیان کرد: تلاش ما بر این است در سال تحصیلی آینده هر مدرسه به کارگاه تولیدی تبدیل بشود و به مانند امسال طرح هر دانش آموز یک نهال را هم با هدف ترویج فرهنگ درختکاری در اولویت داریم .

صاحب گل صالحی فرماندار خاش هم با تاکید بر اینکه فرهنگ پرسشگری، مطالبه گری، نقد کردن و زیست اجتماعی باید در مدارس نهادینه شود گفت: علاوه بر توجه به مباحث فنی و مهارتی؛ باید آموزش مهارتهای زندگی در مدارس در اولویت قرار گیرد زیرا اعتقاد داریم انباشت تحصیلکردگان بدون مهارت باری بر دوش جامعه بوده و افراد فاقد مهارت و شغل آسیب های اجتماعی را افزایش می دهند .

وی متذکر شد: هدفگذاری برای تحصیل علم در مدارس و دانشگاهها باید ایجاد شغل و تقویت نشاط اجتماعی باشد .

فرماندار خاش در ادامه اهمیت خدمت رسانی به خانواده های معظم شاهد و ایثارگر توجه به مباحث فرهنگی و هنری و رونق دادن صنعت گردشگری و ضرورت معرفی آثار گردشگری خاش، تفتان و ایرندگان و کارواندر و ترویج فرهنگ مطالعه کتاب را یادآوری کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: