• سه شنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-1384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

توجه به ترانزیت و تجارت سبب توسعه سیستان و بلوچستان می شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مهمترین پروژه‌هایی که سبب توسعه این استان پهناور می‌شود توجه بیش از پیش به امر ترانزیت و تجارت است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، احمد علی موهبتی در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی استان افزود: معدن، گردشگری، دام، کشاورزی و غیره از دیگر مواردی است که در رونق تولید و توسعه اقتصاد و اشتغال منطقه نقش بسیار مهم و تأثیر گذاری دارد.

استاندار گفت: این استان با برخورداری از فرصت مرز زمینی، دریایی و هوایی و تنها بندر اقیانوسی ایران در صورت فراهم شدن زیر ساخت های لازم در تجارت و ترانزیت به پل ارتباطی بین ۳۷ درصد جمعیت جهان و شاهراه بازارهای بین المللی تبدیل خواهد شد .

موهبتی تصریح کرد: مزیت استان در بحث دامپروری خود زمینه ساز اشتغال فراوانی است.

استاندار سیستان و بلوچستان از فعالیت مطلوب دامپزشکی در ایجاد اشتغال در استان تقدیر کرد و افزود: با واردات دام و فعال شدن بخش‌های زیر مجموعه در استان حدود ۱۵ هزار شغل در این استان احیا شد و ضروری است سایر دستگاه‌ها نیز با توجه به ظرفیت‌های موجود به بهبود شرایط اقتصادی و کسب و کار کمک کنند .

وی همچنین به پتانسیل مرز میرجاوه در بحث صادرات نیز اشاره کرد و گفت: مرزهای میلک و میرجاوه در زمینه ترانزیت کالا و رونق اقتصاد کشور مکمل منطقه آزاد چابهار هستند .

موهبتی افزود: به دلیل اهمیت استراتژیکی منطقه میرجاوه در سفر معاون اقتصادی رئیس جمهور به استان از این منطقه بازدید انجام شد چرا که یکی از محورهای مهم، بحث ترانزیت و تجارت مرزی است و از مهمترین نقاط مرزی ما در حوزه زمینی؛ مرز میرجاوه محسوب می‌شود .

استاندارسیستان و بلوچستان با بیان اینکه با تلاش بخش خصوصی و پیگیری مسئولان استانی و کشوری روند احداث منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه که مدتها معطل مانده بود، به سرعت در حال انجام است، بیان داشت: تمام تلاش دولت، فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب در این منطقه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: