• جمعه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-3184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان؛

مشکل تردد 2 بندر صیادی سیستان و بلوچستان به زودی برطرف می شود

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: شناور لایروب کاترساکشن وارد بندر بریس شده است و به زودی عملیات لایروبی و توسعه این بندر آغاز می شود .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، عباس آذرپیکان اظهار کرد: با همکاری این اداره کل و صدور مجوز توسعه و لایروبی بندر بریس و رمین برای اداره کل شیلات استان، لایروب کاترساکشن شب گذشته وارد بندر بریس شد، به زودی عملیات لایروبی و توسعه این بندر مطابق مجوز سازمان بنادر و دریانوردی آغاز و مشکل تردد در بنادر صیادی استان مرتفع می شود .

به گفته وی، با توجه به این که در سواحل مکران جهت جریان های بادی از شرق به غرب است، رسوب نیز از سمت شرق به غرب رخ می دهد و نرخ رسوب گذاری گاهی در برخی مقاطع بسیار بالاست .

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در حال حاضر این دو بندر دارای نرخ بالایی از رسوب است که در یکی از آنها تردد دریایی نیز با مشکل مواجه شده است .

آذرپیکان با اشاره به فعالیت تعداد زیاد لنج ها و قایق ها در این بنادر تصریح کرد: زمانی که یک بندر از نظر ناوبری استاندارهای لازم را از دست می دهد، مانند رسوب گذاری در حوضچه که باعث کاهش عمق آب و کاهش مکان های پهلوگیری می شود، بندر برای ناوبری و صیادی مناسب نخواهد بود و شناورهای آن منطقه به بندری نزدیک تر که مشکلی نداشته باشد کوچ می کنند .

وی اضافه کرد: با توجه به رسوب گذاری در بندر رمین و بریس، لنج ها و قایق های صیادی به سمت پسابندر که هم بزرگ است و هم مشکل رسوب، حوضچه و پهلوگیری ندارد، رفته اند که باعث ایجاد ترافیک در این بندر شده است .

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: در بریس، دو ساعت در روز امکان تردد از دهنه وجود دارد و فقط هنگامی که مد کامل باشد می توان تردد کرد، در دیگر ساعات روز شناورها امکان تردد ندارند که این مهم موجب آسیب پذیری هر چه بیشتر بندر و شناورها می شود .

آذرپیکان خاطرنشان کرد: بعد از انجام لایروبی بندر بریس و توسعه این بندر، لایروب وارد بندر رمین می شود و کار لایروبی و توسعه این بندر نیز انجام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: