• دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-6284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سفیر هند در ایران:

چابهار حلقه اتصال مهمی برای کشورهای منطقه است

سفیر هند در ایران با تاکید بر جایگاه استراتژیک چابهار گفت: چابهار حلقه اتصال مهمی برای کشورهای منطقه به شمار می‌رود .

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان، گدام درمندرا در دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: طی بازدید از طرح توسعه بندر شهید بهشتی و فعالیت های اقتصادی و غیره این منطقه و همچنین همکاری مشترک شرکت آی پی جی ال و بندر چابهار، از روند توسعه چابهار باخبر شده و از نزدیک شاهد این پیشرفت و توسعه شدم .

وی با مد نظر قرار دادن زیر ساخت های مناسب فراهم شده در منطقه آزاد چابهار ادامه داد: اکنون آنچه برای حضور سرمایه گذاران و و فعالیت شرکت ها نیاز به شمار می‌رود، ارتباطات مستحکم بین دو کشور است.

گدام درمندار افزود: آنچه که ما و شما امروز صحبت می‌کنیم مشترکاتی بوده که دو طرف بر اهمیت آن آگاه است .

وی با تاکید بر جایگاه استراتژیک چابهار ادامه داد: چابهار حلقه اتصال مهمی برای کشورهای منطقه به شمار می‌رود .

سفیر هند در ایران با اشاره به چشم انداز این توافقنامه سه جانبه گفت: کشورها همواره چالش‌هایی را در پیش رو دارند اما آنچه که امروز در کنار تعهد دو کشور ایران و هند می بینم، فردایی بهتر برای روابط دو جانبه و و همکاری های مشترک است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار هم در این دیدار ضمن تاکید بر امتیازات، ظرفیت ها و دستاوردهای توافق سه جانبه اقتصادی میان ایران، هند و افغانستان اعلام کرد: جایگاه استراتژیک چابهار، پتانسیل موجود، دسترسی به بازارهای منطقه ای و تلاش ما، آینده فعالیت های مشترک اقتصادی بین دو کشور را روشن کرده است.

عبدالرحیم کردی ادامه داد: همان طور که سختی های قبلی را پشت سر گذاشتیم انشاالله با تلاش ها با پیگیری های مستمر، سختی های امروز نیز رفع خواهد شد .

وی با مد نظر قرار دادن توافق نامه سه جانبه بین کشورهای هند افغانستان و ایران افزود: نقطه عطفی در تاریخ روابط بین این را شاهد خواهیم‌ شد .

کردی جایگاه چابهار را امن ترین نزدیک ترین و ارزانترین مسیر دسترسی به بازارهای منطقه ای دانست و گفت: این امتیازات هیچگاه قابل انکار نبوده و با تاکید بر چنین ظرفیت و امتیازات است که توسعه زیرساخت های چابهار در برنامه قرار گرفته و شما امروز شاهد توسعه بندر چابهار که واقعاً کار شایسته و سترگی به شمار می‌رود، هستید .

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اشاره به وجود صنایع و فعالیت آنها در این منطقه اعلام کرد: پایه گذاری های صنایع مختلفی چون پتروشیمی فولاد و صنایع متوسط و کوچک دیگر همه نشانگر رشد فعالیت های اقتصادی و تولیدی منطقه آزاد چابهار است .

وی افزود: صنایع بسته بندی مواد غذایی و فرآوری محصولات گوناگون در منطقه آزاد همچون برنج، چای و در کنار صنایع تولیدی کوچک و بزرگ و کمک کشورهای همسایه و دوستان سرمایه گذار داخلی و خارجی، برای مقابله با تحریم های اقتصادی بسیار راهگشا بودند .

کردی با تاکید بر آثار توافقنامه سه جانبه یادآور شد: برای کشوری همچون هند، این توافقنامه صرفاً به معنای دسترسی به افغانستان نیست .

وی تاکید کرد: این توافقنامه، دسترسی هند را به کشورهای مستقل مشترک المنافع کشور روسیه و کشورهای اروپایی سهل می سازد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: