• پنجشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 985-2584-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وعده نوبخت برای بهره برداری از راه آهن چابهار - زاهدان تا سال 1400

رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه بازدید از پروژه راه‌آهن در جمع خبرنگاران گفت: این طرح یکی از طرح های بسیار مهم برای کشور است که از چابهار به زاهدان و از زاهدان به شبکه سراسری متصل خواهد شد.
به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر نوبخت هدف از این سفر را بازدید , ارزیابی و توافق جهت اتمام این طرح عنوان کرد.
نوبخت هم‌چنین افزود: چابهار تنها بندر اقیانوسی ما برای حمل و نقل کالاها می باشد و این امکان را به ما می دهد که بدون مسیرهای تنگه هرمز, خلیج فارس, هرمزگان یا بوشهر مستقیم کالا را از اقیانوس به چابهار وارد کنیم و چابهار می‌تواند با اتصال به زاهدان این مشکل را مرتفع کند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه هم‌چنین تصریح کرد: چابهار می‌تواند در کریدور جنوب به شمال و شرق قرار گیرد و از آنجایی که بندر چابهار از جمله بنادری ست که تحریم نیست باید از این فرصت طلایی به بهترین نحو استفاده کنیم.
این مقام مسئول همراهی سردار محمد فرمانده قرارگاه را در این سفر نقطه عطفی جهت توافق برای پایان این طرح تا سال آینده یا اوایل سال ۱۴۰۰ عنوان کرد و گفت: با بررسی‌های بعمل آمده به همراه فرمانده قرارگاه به عنوان مجری این طرح با توجه به امکان اتمام این پروژه تا سال آینده و اوایل سال ۱۴۰۰ مقرر شد سازمان برنامه و بودجه با همت بیشتری پیگیر منابع مالی این طرح گردد و منابع مالی این طرح را از سوی دولت تقبل نماید و با تعهد دو جانبه سازمان برنامه و بودجه از سوی دولت و قرارگاه از طرف مجری این پروژه را تا زمان مقرر به اتمام برساند.
وی ابراز امیدواری کرد و گفت: با توجه به اهمیت این موضوع تا اوایل سال ۱۴۰۰ مژده افتتاح این پروژه را به ملت بزرگ ایران خواهیم داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: