• یکشنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-5614-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز طرح هوشمند سازی شهر زاهدان


معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری زاهدان گفت: روند هوشمندسازی شهر زاهدان به منظور کاستن از هزینه های غیر ضروری، ارتقاء سلامت اداری، افزایش درآمدهای پایدار و ارتقا در کیفیت زندگی شهروندان در سه حوزه ی سخت افزاری، نرم افزاری وآگاهی بخشی به شهروندان آغاز شده است.
به گزارش ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان، صاحب دادزهی در این خصوص افزود: کیفیت زندگی شاخصی مرکب از مؤلفه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، امنیت و سلامت است که برخی از آنها جنبه ی شخصی داشته و تعدادی نیز در اجتماع و از طریق تعامل مثبت با سایر شهروندان محقق می شود.
وی با تاکید بر ضرورت ارتقاء کیفی زندگی گفت: به همین منظور، مدیریت شهری زاهدان تلاش دارد تا فضا و زیرساخت های لازم را جهت ایجاد شهری هوشمند و خلاق برای زیست با کیفیت تر شهروندان فراهم نماید.
صاحب دادزهی اظهار کرد: بر این باوریم که یک شهر هوشمند و خلاق با بکارگیری فناوری و اطلاعات و ارتباطات موجب ارتقاء کیفیت و عملکرد خدمات شهری، کاهش هزینه ها و استفاده ی بهینه از منابع ملی می شود. بهره مندی از مزایای شهر خلاق و هوشمند نیازمند شهروندانی هوشمند است تا محیط زندگی خویش را هوشمندانه و با استفاده از ظرفیتهای دنیای دیجیتال مدیریت کنند.
وی در توصیف یک شهر هوشمند گفت: شهر هوشمند به شهری گفته می شود که بر اساس آخرین نظریه های تکامل یافته مدیریت شهری بر پایه ی فناوری اطلاعات و ارتباطات معیارهای شش گانه: مدیریت هوشمند، شهروند هوشمند، محیط زندگی هوشمند، اقتصاد هوشمند، حمل و نقل هوشمند و انرژی هوشمند را دارا باشد.
صاحب دادزهی بیان کرد: شهر هوشمند شهری است "شهروند محور که در آن از فناوری اطلاعات و ارتباطات جهت بهره وری بهتر از منابع و امکانات موجود برای بالابردن کیفیت زندگی شهروندان و حرکت به سمت توسعه پایدار شهری استفاده می شود".
وی با مثبت ارزیابی کردن برنامه های شهرداری زاهدان در جهت ایجاد شهری خلاق و هوشمند گفت: در این راستا، شهرداری زاهدان ایجاد ارتباط بر بستر فیبر نوری، مکانیزه کردن سیستم ها، مکانیزه کردن فرآیندهای انجام کار، آموزش های لازم جهت به کار بستن نرم افزارهای گوناگون شهرسازی، نوسازی، درآمد، کسب و پیشه و ایجاد ممیزی املاک را در دستور کار قرار داده و گام های موثری را جهت ایجاد شهری خلاق و هوشمند برداشته است ضمن اینکه آگاهی بخشی و آموزش شهروندان نیز در حال برنامه ریزی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: