• سه شنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-5814-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری آزمون استخدامی معلم، شهریورماه

افزایش شش برابری جذب معلم برای سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان گفت: آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای جذب معلم، شهریورامسال برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، منصور نیک پناه با بیان این‌که پارسال 500نفر از طریق این آزمون جذب شده‌اند گفت: امسال سهمیه پذیرش معلم، 3هزار و 309نفر در استان است.
نیک پناه افزود: قبولی در آزمون استخدامی، مرحله اول پذیرش در این دانشگاه و قبولی در مصاحبه شغلی و گزینش نیز مراحل بعدی است.
وی با اشاره به اینکه همه افراد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر می توانند در این آزمون شرکت کنند گفت: حداکثر سن افراد پذیرش شده 30سال است که با اضافه شدن دوره خدمت سربازی حداکثر تا 33سال می‌شود.
رئیس دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان در ادامه با بیان این‌که سیستان و بلوچستان از کمبود ۱۶ هزار معلم رنج می‌برد اظهار کرد: هزار و ۶۵۰ نفر امسال از طریق آزمون سراسری و سه هزار و ۳۰۹ نفر دیگر از طریق آزمون استخدامی شهریور ماه جذب بدنه آموزش و پرورش استان می شوند.
وی ادامه داد: سال گذشته هزار و ۶۰ نفر از طریق آزمون سراسری جذب ۲ دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان شدند که امسال با رشد ۶۰ درصدی این آمار به هزار و ۶۵۰ نفر افزایش یافته است.
رئیس دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان افزود: همچنین سال گذشته تنها ۴۰۰ نفر از دانش آموختگان دانشگاهی استان از طریق آزمون استخدامی جذب آموزش و پرورش شدند که امسال با رشد ۹۰ درصدی به سه هزار و ۳۰۹ نفر افزایش یافته است.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه ظرفیت ۲ دانشگاه فرهگیان سیستان و بلوچستان تنها ۸۰۰ نفر است و این دانشگاه‌ها حجم پذیرش این تعداد دانشجو را نداشتند با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان امکانات خوابگاه و برگزاری کلاس برای دانشجویان در چهار شهرستان چابهار، سراوان، زابل و ایرانشهر فراهم شد تا کمکی به کمبود معلم در نظام آموزشی استان شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: