• شنبه ۲۶ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 985-5584-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

هدف‌گذاری پرداخت ۵۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در سیستان و بلوچستان


مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: سال جاری بانک ملی ۵۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی و توانمندسازی به مددجویان تحت حمایت پرداخت می‌کند.
به گزارش ایسنا، منطقه سیستان و بلوچستان، سیدمهدی عبادی، در دیدار با رییس اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر و تشکر از همکاری بانک ملی در پرداخت تسهیلات به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان افزود: کمیته امداد با بررسی وضعیت خانوار و معرفی افراد نیازمند و واجد شرایط به بانک های عامل به منظور توانمند سازی و خوداتکایی از طریق اشتغال آنان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می کند.
وی افزود: تعامل و همکاری بانک ملی با این نهاد موجب شده که سهم بانک ملی از این تسهیلات در سال جاری ۵۳ میلیارد تومان ابلاغ شود.
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: تاکنون ۸۹۹ طرح با اعتبار ۲۸ میلیارد و ۴۹۵ میلیون تومان به بانک ملی ایران استان سیستان و بلوچستان معرفی شده است تا با پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان آنان بتوانند با توکل بر خدا و استعدادها، علایق و مهارت ها، شغل مورد نظر خود را ایجاد کرده و در مسیر خوداتکایی و توانمندسازی قرار گیرند.
عبادی یادآور شد: در سال گذشته چهار هزار و ۵۰۱ طرح اشتغال و خودکفایی در رشته های شغلی مختلف برای مددجویان تحت حمایت اجرا و تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت پرداخت شد.
وی با اشاره به برنامه ریزی برگزاری جلسه شورای هماهنگی بین بانک‌های عامل،افزود: در این راستا با همکاری بانک‌های عامل روند ارائه تسهیلات اشتغال و خودکفایی به مددجویان استان سیستان و بلوچستان شتاب می‌گیرد.
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: هدف‌گذاری اصلی این نهاد استفاده از ظرفیت کارآفرینان در ایجاد اشتغال مددجویان تحت حمایت است که در این زمینه بسته‌هاي تشویقی نیز برای بنگاه‌هایی که مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) را بکار می‌گیرند در نظر گرفته شده به طوری که حداکثر تا سقف پنج نفر از میان فرزندان خانوارهای تحت حمایت، جمعا به مبلغ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: