• شنبه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون امور زیربنایی و عمرانی شهرداری زاهدان بیان کرد؛

بهسازی پارک ملت زاهدان پروژه شاخص شهرداری در سالجاری

معاون امور زیربنایی و عمرانی شهرداری زاهدان از بهسازی پارک ملت به عنوان یکی بزرگترین پروژه های سال جاری شهرداری زاهدان یاد کرد و اظهار داشت: یکی از پروژه های بزرگ و شاخص شهر زاهدان پروژه ی بهسازی پارک ملت است که در سال جاری فاز اول آن با مبلغی بالغ بر ۲میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آغاز شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، جمشید میری در جمع خبرنگاران تصریح کرد: مرحله اول بهسازی این فاز شامل: انجام زیرسازی، آسفالت و بهسازی معابر، بازسازی تاسیسات روشنایی شامل دو برج نوری و ۱۹ پایه چراغ ، ست های بازی پلی اتیلن و کفپوش های حفاظتی گرانولی است.

وی افزود: با افزایش ۲۰چشمه سرویس های بهداشتی و با احتساب ۵۰ چشمه بهداشتی که قبلا در این فضا داشتیم، در مجموع ۷۰چشمه بهداشتی را در پارک ملت تعبیه شده است که با توجه به تردد زیاد شهروندان و بنا به ضرورت، چشمه های سرویس بهداشتی را بازهم افزایش خواهیم داد و مقرر گردیده نگهداری این سرویس ها به بخش خصوصی واگذار گردد.

معاون امور زیر بنایی و عمرانی شهرداری زاهدان با اشاره به دیگر برنامه های پارک ملت خاطر نشان کرد: با اجرای مطالعات آبیاری این فضا برآنیم تا بتوانیم سرسبزی و شادابی مطلوب شرایط موجود را حفظ و مسائل آبی آن را پایدار نگه داریم.

میری با اشاره به مطالعات تقاطع‌های غیر همسطح شهر زاهدان بیان کرد: مطالعات مربوط به سه تقاطع غیر همسطح در شهرداری انجام شده و انشاءالله تا پایان امسال کلنگ دو تا از آنها به زمین خواهد خورد و عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

وی گفت: در سال جاری نزدیک به ۵۰ درصد بودجه شهرداری مربوط به اعتبارات عمرانی است که از مبلغ ۴۱۰ میلیارد تومان، حدود ۲۰۰میلیارد آن را به خود اختصاص داده است و  امیدواریم با سرعت قابل قبول و طبق برنامه ریزی زمان بندی که پیش بینی کرده ایم به نتیجه مطلوب برسیم.

وی در خصوص زیرسازی و روکش آسفالت معابر شهر افزود: امسال قریب به ۲میلیون متر مربع آسفالت و روکش معابر با اعتباری بالغ بر ۱۰۰میلیارد تومان در برنامه خواهیم داشت که بخشی قابل قبولی از آنها انجام و بخش دیگری نیز مانند خیابان امام خمینی (ره) غربی، بلوار شهید طباطبایی و خیابان سعدی در حال انجام می باشد.

معاون امور زیر بنایی و عمرانی شهرداری زاهدان اظهار امیدواری کرد: با توجه به اهمیت انجام ترمیم، اصلاح و روکش معابر، توقع داریم شرکت گاز با تسریع در روند لوله گذاری، در بهبود این شرایط همکاری بیشتری نماید.

وی ادامه داد: در بخش زیرسازی آسفالت معابر شهر، یکی از روش های نوین ترمیم و بازسازی که مورد توجه شهرداری زاهدان قرار گرفت، روش احیای عمیق می باشد که به کمک دستگاه WR   آسفالت موجود را به همراه لایه خاک زیر آن تراشیده و با مقدار مشخصی از سیمان و درصد رطوبت لازم اختلاط و متراکم می نماید. این روش می تواند مزایای بازسازی را شامل سرعت بسیار بالا در اجرا و کاهش هزینه های اولیه به همراه داشته و با توجه به عدم نیاز به جابجایی مصالح حاصل از تخریب، موجب حفاظت از محیط زیست نیز می گردد. استفاده از این روش برای اولین بار در خیابان امام خمینی (ره)  غربی بکار گرفته شد که باعث شد در بازه ی زمانی یک هفته ای یک مسیر ترافیکی این محدوده در کمتر از یک هفته با رعایت تمام موارد امنیتی و ترافیکی بصورت کامل زیرسازی و آسفالت شود. 

جمشید میری گفت: یکی دیگر از پروژهای بزرگ شهرداری زاهدان ، احداث بلوار ۲۲بهمن می باشد که یکی از شریان های اصلی زیبا شهر است که باعث کاهش بار ترافیکی این منطقه خواهد شد. این پروژه در مدت زمان تعیین شده و تا پایان شهریور ماه به اتمام خواهد رسید.

میری در ادامه تصریح کرد: با ورود بنیاد مسکن کشور به عنوان متولی احیا و ساماندهی بافت حاشیه های شهر، امیدواریم با کمک این نهاد عملیات بازسازی و بهسازی حاشیه شهر زاهدان تسریع پیدا کند.

معاون امور زیربنایی و عمرانی شهرداری زاهدان در بازدید از محل احداث پارک بانوان اظهار کرد: کلنگ پارک بانوان نیز در هفته گذشته با حضور نماینده مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی، شهردار زاهدان و اعضای شورای اسلامی شهر به زمین زده شد و عملیات اجرایی آن آغاز شده است. مساحت این پروژه حدود ۶ هکتار می باشد که فاز اول آن با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان عملیات اجرایی آن آغاز شده است. همچنین امیدواریم از اعتبارات استانی و ملی نیز به این پروژه عظیم تزریق شود تا در موعد برنامه زمان بندی شده به اتمام برسد. میری افزود: اقدامات اولیه در این فضا آغاز شده است. پارک بانوان قسمت های مختلفی از جمله: استخر، فضاهای ورزشی سر پوشیده و سر باز، کافی شاپ و... را خواهد داشت و این پارک در فضایی محصور قرار گرفته است تا بانوان بتوانند با خیالی آسوده در محیطی آرام از آن استفاده نمایند.

معاون امور زیر بنایی و عمرانی شهرداری زاهدان در بازدید از پروژه احداث بلوار ۴۰ متری شهرک جهاد یادآور شد: این طرح با احداث بلوار بزرگی به طول ۱۶۵۰ متر (بیش یک و نیم کیلومتر) شهرک جهاد و شهرک برق را به جاده چشمه زیارت متصل می کند. این بولوار یکی از مسیرهای ورودی و خروجی شهرک جهاد و شهرک برق است که به عبور و مرور شهروندان کمک می کند. همچنین افزود: در سنوات آتی با احداث زیرگذر، شهرک جهاد و بلوار پرستار نیز به ورودی شهر زاهدان متصل خواهد شد و امیدواریم با این طرح مشکلات دسترسی و ترافیکی شهروندان در این قسمت حل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: