• شنبه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای پروژه های آب و خاک سیستان و بلوچستان با اعتبار 1100 میلیارد ریالی

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: طی دو سال گذشته ۱۱۰۰میلیارد ریال اعتبار صرف فعالیت های آب و خاک شده است.

جعفر زربافتی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، عمده فعالیت‌های آب وخاک را، اجرای سیستمهای نوین آبیاری ،مرمت و بازسازی قنوات، تجهیز و نوسازی اراضی سنتی و مدرن، انتقال آب بالوله ،احداث وبهسازی کانالهای آبیاری عمومی و پوشش انهار، احداث استخر های ذخیره آب، حفر وتجهیز چاهک های کشاورزی، احداث جاده دسترسی به مزارع ، احداث طرح‌های کوچک تامین آب واحیاوتوسعه اراضی کشاورزی برشمرد.

وی افزود: با توجه به اهميت مدیریت منابع و مصرف آب در راستای صرفه‌جویی و افزایش بهره‌وری آب در بخش کشاورزی توجه خاص به توسعه سیستم های نوین آبیاری در سطح استان شده به نحوی که از کل اعتبارات هزینه شده در دوسال اخیر در بخش آب وخاک ۶۱۷میلیارد ریال صرف تجهیز ۷۵۰۰هکتار از اراضی زراعی و باغی استان به سیستم های نوین آبیاری شده است.

جعفر زربافتی تأکید کرد: بمناسبت هفته دولت امسال نیز ۷۲۴هکتار سیستم آبیاری نوین با صرف ۷۲میلیارد ریال اعتبار آماده بهره‌برداری شده است.

وی افزود: با بهره‌برداری از این ۷۲۴هکتار سطح اراضی کشاورزی استان که مجهز به سیستم های نوین آبیاری شده اند به ۳۴هزار هکتار می‌رسد.

وی احداث ۶کیلومتر کانال آبیاری عمومی ،مرمت و بازسازی ۲۱رشته قنات ،احداث ۵باب استخر ذخیره آب، حفر وتجهیز ۶۳حلقه چاهک های کشاورزی و احداث 2.5 کیلومتر جاده دسترسی به مزارع از دیگر پروژه‌های افتتاحیه این مدیریت را در هفته دولت امسال عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: