• شنبه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 986-187-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همایش چهل شب، چهل شاعر در سیستان وبلوچستان برگزار می شود

همایش چهل شب ،چهل شاعر به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،در سیستان وبلوچستان برگزار می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان وبلوچستان، مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان ،گفت: هم زمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمندانقلاب اسلامی، این اداره کل اقدام به برگزاری این همایش با حضور چهل شاعر با مرکزیت چهار شهرستان سراوان، زابل، چابهار و زاهدان کرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان حسین مسگرانی از اهداف اصلی این جشنواره به معرفی ونقد وبررسی آثار شاعران منتخب استان اشاره کرد وادامه داد: آثار شاعران انقلاب اسلامی استان که پس از رای گیری وتائید شورای سیاستگذاری شعر وادب استان ، انتخاب وبه همایش راه پیدا کرد.  

مدیر کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان اظهار کرد:پس از شعر خوانی شاعران ،نقاط قوت ،ضعف و پیشرفت اشعار مورد واکاوی قرار خواهد گرفت.

مسگرانی خاطر نشان کرد: این همایش از امروز در شهرستان خاش به مدت دو روز ه هم زمان با هفته دولت آغاز و در ادامه در شهرستان های سراوان در شهرهای سیب سوران ،بم پشت وجالق با مرکزیت شهرستان سراوان ، برگزار می شود.

گفتنی است آئين پاياني اين همايش ،٢٧شهريورماه هم زمان با روز بزرگداشت زبان وأدبيات فارسي با رويكرد شعرخواني شاعران آئيني استان ،با موضوعات عاشورايي ،با معرفي وتقدير از چهره هاي مؤثر در حوزه شعر استان،در زاهدان برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: