• یکشنبه ۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار بیان کرد؛

افزایش 300 درصدی گازرسانی در زاهدان

فرماندار شهرستان زاهدان گفت: گازرسانی در این شهر امسال در مقایسه با ۲ سال پیش بیش‌از ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ابوذر مهدی نخعی در جمع خبرنگاران بیان کرد: سه استان خراسان رضوی، همدان و سمنان به عنوان استان‌های معین گازرسانی در شهر زاهدان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه در شروع عملیات گازرسانی تنها ۶ درصد پهنه شهر زاهدان از این نعمت بهره‌مند بودند اما هم اینک ۲۰ درصد مردم از این نعمت برخوردارهستند افزود: پروژه گازکشی شهر زاهدان تا یک سال و نیم آینده به اتمام خواهد رسید و تمام پهنه این شهر از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

نخعی در ادامه گفت: هزار و ۳۸۰ کیلومتر شبکه تغذیه توزیع در سطح شهر زاهدان وجود دارد که ۷۳۰ کیلومتر آن یعنی ۵۳ درصد آن انجام شده است.

فرماندار زاهدان بیان کرد: ۲۴ هزار و ۹۶۱ انشعاب گاز به مردم این شهر واگذار و ۱۳ هزار و ۸۴۳ علمک گاز نصب شده است.

نخعی به مشکل حاشیه‌نشینی شهر زاهدان و برنامه‌های دردست اقدام برای ساماندهی این محلات گفت: ۹ محله حاشیه‌نشین و دارای بافت ناکارآمد در شهر زاهدان شناسایی شده است که کار خدمات و ساماندهی آنها انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه فاز اول این کار که بحث جمع آوری اطلاعات، آماربرداری و مطالعات بوده انجام و به زودی کار عملیاتی آن آغاز می شود.  

فرماندار زاهدان تصریح کرد: ۵۰۰ میلیارد تومان به طرح ساماندهی حاشیه‌نشینی شهر زاهدان اختصاص یافته که ۲۰۰ میلیارد تومان آن به صورت وام بلاعوض و ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر برای احیا زیرساخت‌های آموزشی، فرهنگی و خدماتی هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهر زاهدان به کارگاه ساخت و ساز تبدیل شده است، افزود: پروژه‌های در حال اجرا در حوزه گاز و حاشیه‌نشینی شهر زاهدان در نوع خود در کشور بی‌نظیر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: